33-latka zatrzymana za rozbój.

  • 22.01.2021, 11:00
  • Źródło: KPP Malbork
33-latka zatrzymana za rozbój.

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę, która zaatakowała na klatce schodowej swoją sąsiadkę i ukradła jej telefon o wartości 1 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a zatrzymana usłyszała zarzut dokonania rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat.

Zatrzymanie 33-letniej kobiety to efekt szybkich działań policjantów zespołu patrolowo-interwencyjnego w Malborku. We wtorek około godziny 23.30 funkcjonariusze zostali powiadomieni, że na korytarzu jednego z budynków wielorodzinnych na terenie miasta 65-letnia kobieta została zaatakowana przez swoją sąsiadkę. Z ustaleń mundurowych wynikało, że starsza pani zwróciła uwagę 33-latce, z powodu jej głośnego zachowania. Na upomnienie kobieta zareagowała agresją, zaczęła szarpać swoją sąsiadkę i grożąc, że ją pobije, wyrwała 65-latce telefon z ręki i uciekła. Pokrzywdzona wyceniła wartość skradzionego mienia na 1 tys. złotych.  Podczas sprawdzania budynku, na jednym z pięter, funkcjonariusze zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi sprawczyni. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanej i znaleźli skradziony telefon, który był ukryty w pudełku pod szafką. Kobieta usłyszała już zarzut dokonania rozboju.  Prokurator zastosował wobec 33-latki dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Za to przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe