Krystyna Kubiak - Kajakarstwo turystyczne.

  • 21.01.2021, 09:32
  • Źródło: Malborskie Centrum Kultury
Krystyna Kubiak - Kajakarstwo turystyczne.

Podziel się:

Oceń:

W kajaku od ponad 50 lat. Przygodę z kajakiem rozpoczęła latem 1967 roku. Aktywna uczestniczka grupy „Kajakiem Po Żuławach".

Rok 2020 jest dla niej szczególny. Udało jej się przekroczyć barierę ponad 1200 km pokonanych szlaków kajakowych w jednym roku kalendarzowym. Spłynęła w tym roku wszystkie znane i nie znane szlaki kajakowe Żuław. Pływała po Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym. Spłynęła rzeki: Nogat, Tuga, Fiszewka, Liwa, Szkarpawa, Brda, Brajteryna, Tina Górna, Tina Dolna, Kanał Uśnicki, Brzeźnica, Wisła Królewiecka, Jezioro Druzno, Kowalewka, Elszka, Wąska, Kanał Elbląski-Pochylnie, Święta, Wel, Dzierzgoń, Balewka, Jezioro Gielądzkie, Krutynia, Chocina, Zbrzyca, Kłonecznica, Drwęca, Radunia, Jeziora Brodnickie, Martwa Wisła, Motława, Wierzyca, Kanał Wdy. Z małą grupą przyjaciół w każdą sobotę przemierza szlaki kajakowe. Od stycznia do grudnia bez względu na porę roku, bez względu na pogodę, bez względu na porę dnia. Ostatnio bierze aktywny udział w projekcie: Środa w Kajaku... Jesień. Celem projektu jest pływanie w Malborku po rzece Nogat w każdą środę. Do tej pory wzięła udział w 10 edycjach. 30 października 2020 r. grupa „Kajakiem Po Żuławach” wręczyła Krystynie symboliczną Koronę Królowej Żuław- właśnie wtedy zaliczyła 1000 km w kajaku w 2020 roku. Złożyło się na to: wytrwałość, systematyczność i ogromna pasja w pływaniu kajakiem. Krystyna, nasza koleżanka z U3W, czuje się młoda, bo ma dopiero 74 lata.

Źródło: Malborskie Centrum Kultury

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe