WYPADEK NA DK 22 – APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

  • 15.01.2021, 09:02
  • Źródło: KPP Malbork
WYPADEK NA DK 22 – APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

Podziel się:

Oceń:

Ponad 3 godziny policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w środę rano na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo. W wyniku zderzenia volkswagena i dwóch pojazdów ciężarowych, pasażerka osobówki, z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Trudne warunki atmosferyczne zimowej aury wymuszają na wszystkich uczestnikach ruchu drogowego wykazania się maksymalnym skupieniem i rozsądkiem.

W środę (13 stycznia br.) około godziny 9.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Gnojewo. Natychmiast na miejsce zgłoszenia przyjechali policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przesłuchali świadków, sporządzili oględziny i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zebrał ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierowca volkswagena jadąc w kierunku Tczewa chciał skręcić w lewo do miejscowości Gnojewo. Jadący za nim ciężarowy mercedes zwolnił, jednak kierowca kolejnego ciężarowego mana nie zachował ostrożności i najechał na tył mercedesa. W wyniku uderzenia mercedes najechał na tył volkswagena. W tym zdarzeniu obrażenia odniosła pasażerka osobowego volkswagena, która została przewieziona do szpitala. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości wszystkich kierujących mężczyzn, które wykazało, że byli trzeźwi. Teraz śledczy na podstawie zebranej dokumentacji szczegółowo będą wyjaśniać jakie były przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Przymrozki i opady śniegu powodują, że nawierzchnia drogi jest śliska, a droga hamowania wydłuża się nawet dwukrotnie. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz skupienie swojej uwagi na tym, co dzieje się na jezdni, przekłada się wprost na wzrost bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe