Pogorzelcy z Gościszewa otrzymali pierwszą pomoc. Trwa zbiórka na odbudowę domu.

  • 13.01.2021, 15:00
  • Źródło: 7 PBOT/ Maciej Szalbierz
Pogorzelcy z Gościszewa otrzymali pierwszą pomoc. Trwa zbiórka na odbudowę…

Podziel się:

Oceń:

Bracia – 73-letni pan Józef i 70-letni pan Kazimierz, stracili dobytek całego życia w pożarze domu w miejscowości Gościszewo nieopodal Malborka.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sylwestrowo-noworoczną noc z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r.

Jak informował żołnierz malborskiego 71 batalionu lekkiej piechoty st. szer. Marcin Niedźwiecki, pogorzelcy dzięki uprzejmości rodziny i sąsiadów znaleźli zastępczy dach nad głową. Żołnierz 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio pomagał w przeprowadzce mężczyzn do mieszkania zastępczego, podkreślając jednocześnie, że sytuacja panów Józefa i Kazimierza jest dramatyczna zarówno finansowo jak i zdrowotnie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gościszewie zorganizowała zbiórkę na odbudowę domu tworząc konto bankowe na które można wpłacać pieniądze na ten szczytny cel (Bank Spółdzielczy 30 8309 0000 0000 0198 2000 0010 z dopiskiem "Pomoc pogorzelcom").

Pani Paulina z Gniewu, zorganizowała pieniądze m.in. na odzież, środki czystości, podstawowe artykuły gospodarstwa domowego. Pan Robert z Malborka również nie został obojętny na apel o pomoc przekazując kilka worków odzieży, naczynia, garnki itp.  

Wszystkie podarunki już trafiły do rąk panów Józefa i Kazimierza, którzy nie kryli wzruszenia i wdzięczności za otrzymaną pomoc.

Osoby, które zechcą przekazać pogorzelcom artykuły domowe, mogą kontaktować się ze

 st. szer. Marcinem Niedźwieckim pod nr tel. 788 629 027.

 

Źródło: 7 PBOT/ Maciej Szalbierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe