Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w okresie sylwestrowo-noworocznym

  • 31.12.2020, 15:00
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w okresie sylwestrowo-noworocznym

Podziel się:

Oceń:

Jak co roku w okresie sylwestrowo-noworocznym na drogach powiatu malborskiego pojawi się więcej policjantów. W czasie działań policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a zwłaszcza na osoby, które zdecydowały się prowadzić pojazd po alkoholu czy narkotykach. Stróże prawa oczywiście będą reagowali na każdy przypadek łamania prawa. Apelujemy również o odpowiedzialne korzystanie z fajerwerków. Pamiętajmy też, że koronawirus nie zniknął i w całym kraju nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Bądźmy odpowiedzialni i bezpiecznie spędźmy ten czas.

W okresie sylwestrowo-noworocznym na drogach powiatu malborskiego pojawi się więcej policjantów. Policjanci ruchu drogowego zwrócą szczególną uwagę na kierowców, którzy lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi skupią się oczywiście na kierujących, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, powodują zagrożenie, wykonując niebezpieczne manewry w rejonach skrzyżowań czy przejść dla pieszych. Taryfy ulgowej nie będzie również oczywiście dla osób, które wsiądą „za kółko” po alkoholu czy zażyciu narkotyków. Kontrole tego typu będą prowadzone z dużą intensywnością.

Mundurowi będą jak zwykle reagowali na każdy przypadek łamania prawa, w tym szczególnie zachowania mogące stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz mienia, bo bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze.

Apelujemy również o odpowiedzialne i zgodne z instrukcją korzystanie z fajerwerków. Policjanci przypominają, że sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Pamiętajmy też, że fajerwerki mogą odpalać tylko osoby pełnoletnie i pod żadnym pozorem nie powinny ich odpalać dzieci. 

Policjanci przypominają, że koronawirus nie zniknął i w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Każdego dnia funkcjonariusze sprawdzają, jak osoby stosują się do tych zaleceń i apelują do wszystkich o rozsądek. Pamiętajmy, że w dobie pandemii najważniejsze jest teraz bezpieczeństwo, a gromadzenie się powoduje duże zagrożenie nie tylko dla naszego życia i zdrowia, ale także naszych bliskich. Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do wprowadzonych przepisów. Zadbajmy, aby nadchodzący Nowy Rok był spokojny i bezpieczny.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe