Wzmożone kontrole policjantów z sanepidem

  • 31.12.2020, 13:00
  • Źródło: KPP Malbork
Wzmożone kontrole policjantów z sanepidem

Podziel się:

Oceń:

Od poniedziałku na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia sanitarne, które dotyczą galerii handlowych, działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej. Malborscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Malborku prowadzą wzmożone kontrole tych placówek i sprawdzają czy przestrzegane są obowiązujące zalecenia sanitarne.

W związku ze stanem epidemii w Polsce od 28 grudnia br. weszły w życie nowe przepisy, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.  Nowe obostrzenia ograniczają działalność galerii handlowych, a także hoteli i obiektów sportowych takich jak np. siłownie czy kluby fitness. Od poniedziałku malborscy policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu prowadzą wzmożone kontrole tych placówek. Funkcjonariusze sprawdzają jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do podstawowych obostrzeń takich jak obowiązek zasłaniania ust i nosa, czy oznakowanie w sklepach jest prawidłowe, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym lokalu. Podczas wspólnych kontroli szczególną uwagą zostały objęte obiekty działalności hotelarskiej, sportowej i rekreacyjnej, które zostały objęte nowymi zasadami i ograniczeniami.  

Przypominamy, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 1000 złotych lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe