Burmistrz odebrał Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy ZHP

  • 23.12.2020, 11:00
  • Źródło: UM Malbork
Burmistrz odebrał Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy ZHP

Podziel się:

Oceń:

We wtorek 22 grudnia w Urzędzie Miasta Malborka harcerze hufca ZHP w Malborku przekazali burmistrzowi Markowi Charzewskiemu Betlejemskie Światło Pokoju.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Betlejemskie Światło Pokoju do Polski dotarło 13 grudnia, a harcerze i harcerki należące do Związku Harcerstwa Polskiego odebrali je od słowackich skautów. Harcerze ZHP pragną podzielić się tym darem ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest po raz 30-ty, a tegorocznej akcji towarzyszy hasło "Światło służby".

 

Źródło: UM Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe