Kryminalni zatrzymali sprawców rozboju.

  • 22.12.2020, 15:00
  • Źródło: KPP Malbork
Kryminalni zatrzymali sprawców rozboju.

Podziel się:

Oceń:

Malborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 87-letnim mieszkańcu Malborka. Sprawcy przewrócili pokrzywdzonego i wyrwali mu saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni ustalili sprawców. Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec czerwca . malborscy policjanci zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło w Malborku na ul. Sikorskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni napadli na  starszego mężczyznę na ulicy.  Sprawcy przewrócili 87-latka na chodnik  i wyrywając mu saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, uciekli zostawiając go bez żadnej pomocy. Następnie mężczyźni jeszcze kilkakrotnie dokonali zakupów posługując się kartą pokrzywdzonego. Nad sprawą cały czas pracowali kryminalni. Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem mieli 22 i 28-letni mieszkańcy województwa łódzkiego. Z pomocą łódzkich policjantów, w ubiegłą środę mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów za rozbój  i posłużenie się kartą pokrzywdzonego. 
Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe