Fałszywy funkcjonariusz oszukał seniorów

  • 04.12.2020, 09:35
  • Źródło: KPP Malbork
Fałszywy funkcjonariusz oszukał seniorów

Podziel się:

Oceń:

Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż oszukują. Wczoraj oszuści wyłudzili pieniądze od dwóch mieszkańców Malborka. Pokrzywdzeni stracili oszczędności swojego życia. Policja apeluje – SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Policjanci z malborskiej komendy poszukują sprawców oszustw „metodą na policjanta”, do których doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na terenie Malborka.  Pomimo prowadzonych wielu działań profilaktycznych  przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Malborku mieszkańcy wciąż dają się oszukać.  Przestępcy modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie oprócz metody „na wnuczka” często wykorzystywaną przez nich formą jest oszustwo „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy i wyłudzają pieniądze od starszych osób, podając się za funkcjonariusza Policji lub CBŚP.

Wczoraj około godziny 12.00 do 67-letniego mieszkańca Malborka, na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP, prosząc o pomoc w rozpracowaniu szajki złodziei w banku. W trakcie rozmowy oszust podający się za stróża prawa informował, że funkcjonariusze pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Wskazywał, że pieniądze, które rozmówca posiada na koncie w banku, mogą być zagrożone i powinny zostać natychmiast wypłacone i mu przekazane.  Starszy mężczyzna wypłacił gotówkę z banku i pozostawił w umówionym miejscu. Drugi pokrzywdzony 78-latek około godziny 18.00 po odebraniu telefonu o podobnej treści wyrzucił z balkonu na 3 piętrze reklamówkę z oszczędnościami swojego życia.

Policjanci ostrzegają przed oszustami. Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY nie proszą o przekazanie im pieniędzy.

Należy pamiętać o tym, że w sytuacji, kiedy zatelefonuje do nas nieznana osoba i poda się za członka rodziny lub policjanta i prosić będzie o przekazanie pieniędzy, należy ROZŁĄCZYĆ SIĘ, a następnie zadzwonić na numer alarmowy 112 i powiadomić o tym fakcie dyżurnego Policji.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej kwoty pieniędzy.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe