Pojawiły się “Ptasie Bufety”

  • 01.12.2020, 09:06
  • Źródło: UM Nowy Staw
Pojawiły się “Ptasie Bufety”

Podziel się:

Oceń:

Dziko żyjące ptaki na terenie miasta Nowy Staw będą dokarmiane zdrową karmą za sprawą „Ptasich Bufetów”. W trzech miejscach pojawiły się urządzenia, z których można za drobną opłatą pobrać pożywienie dedykowane właśnie dla ptactwa.

Urządzenia „Ptasi Bufet” zostały zainstalowane przez prywatną firmę z Ostródy, która wystąpiła z taką prośbą do burmistrza Nowego Stawu.

 

  • Wydałem zgodę na instalację budek z karmą, bo uważam, że to bardzo cenna inicjatywa - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Nadchodzi zima, więc dziko żyjącym zwierzętom, także ptakom, będzie ciężej zdobyć pożywienie w środowisku naturalnym. Nasi mieszkańcy często dokarmiają ptaki, ale zwykle używają do tego chleba czy bułek, a to niestety nie jest właściwe pożywienie dla ptactwa, zawłaszcza tego wodnego. Zamiast rozrzucać szkodzące ptakom jedzenie, mieszkańcy będą mogli pozyskać właściwą karmę z budki i dokarmiać je, dbając o nasz ekosystem.

 

Ptasie Bufety” można znaleźć przy moście przy ul. Obrońców Westerplatte, przy moście przy ul. Matejki oraz przy przystani kajakowej przy ul. Sportowej.

Na każdej budce z karmą znajduje się instrukcja, w jaki sposób można pozyskać karmę, wrzucając monetę o nominale 1 zł, a także informacje na temat właściwego sposobu dokarmiania ptactwa.

 

  • Ta inicjatywa ma także wymiar edukacyjny, dlatego zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat dokarmiania ptaków. Zwierzęta potrafią sobie poradzić samemu, ale czasami trzeba im pomóc. Gdy jednak się na to decydujemy, należy to robić właściwie, by nie zaszkodzić. Myślę, że to świetny sposób na przyswojenie właściwych nawyków - mówi burmistrz Jerzy Szałach.
Źródło: UM Nowy Staw

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe