Policja przypomina o aplikacji „Kwarantanna domowa”

  • 26.10.2020, 12:14
  • Źródło: UM Malbork
Policja przypomina o aplikacji „Kwarantanna domowa”

Podziel się:

Oceń:

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To osoby, które miały kontakt z zakażonymi koronawirusem. Z kwarantanną wiążą się konkretne obowiązki – między innymi zakaz opuszczania miejsca, w której ją odbywamy. Policjanci regularnie sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie, obecnie w województwie pomorskim jest to ponad 24 tysiące osób.

Znacznym ułatwieniem w codziennej służbie policjantów jest korzystanie z aplikacji Ministerstwa Cyfryzacji „Kwarantanna domowa”, dzięki której osobista obecność funkcjonariusza w miejscu zamieszkania nie musi być konieczna, a funkcjonariusze mogą wypełniać inne obowiązki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Korzystanie z aplikacji „Kwarantanna domowa” jest obowiązkowa dla osób objętych kwarantanną.

Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Można ją pobrać ze sklepów Goole Play lub App Store. Jest ona nie tylko pomocna dla służb, które odpowiadają za pomoc dla służb ale także spora pomoc dla jej użytkowników. Aplikacja daje np. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach mogą dostarczać leki czy artykuły spożywcze.

Więcej informacji na ten temat na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Źródło: UM Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe