Akcja sadzenia drzew z okazji Dnia Drzewa

  • 13.10.2020, 16:00
  • Źródło: UM Malbork
Akcja sadzenia drzew z okazji Dnia Drzewa

Podziel się:

Oceń:

Dzień Drzewa, to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, mająca na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Z tej okazji 10 października Burmistrz Miasta Malborka, Przewodniczący Rady Miasta oraz reprezentanci Młodzieżowej Rady Miasta Malborka posadzili symbolicznie 9 drzew ozdobnych.

Na skwerze Paderewskiego posadzono dwie jabłonie (rajską i japońską), natomiast na placu przy ulicy Mickiewicza posadzono formację 7 śliw wiśniowych.
Dzisiejszy dzień, to kontynuacja procesu sadzenia drzew w mieście. W najbliższym czasie pojawią się kolejne nasadzenia. Burmistrz zachęca mieszkańców do zgłaszania lokalizacji na terenach miejskich, w których zdaniem mieszkańców mogłyby pojawić się nowe drzewa.

Akcję przeprowadzono z pomocą Pana Tomasza Gratkiewicza, a nadzorowana była przez Panią Katarzynę Elwartowską zajmującą się się utrzymaniem zieleni miejskiej w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Już zapowiedziano, że kolejna symboliczna akcja odbędzie się w kwietniu 2021 roku.

Źródło: UM Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe