czwartek, 25 kwietnia 2024 02:40
Reklama

Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?

Jak wykorzystać doświadczenia mijającej perspektywy finansowej do tego, aby lepiej przygotować się na możliwości, jakie przyniosą nam kolejne lata? Czy trudny okres pandemii daje szansę na realizację innowacyjnych projektów i wypracowanie swojej przewagi konkurencyjnej? Skąd czerpać inspirację i motywację do działania?
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jak skutecznie tworzyć strategie B+R w polskim przemyśle?

To tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas IV edycji konferencji z cyklu „Jak skutecznie tworzyć strategie badań i rozwoju w polskim przemyśle?”, która odbędzie się 14 października 2020 roku po raz pierwszy on-line. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Inicjatywa jest skierowana do firm, które już rozwijają lub w najbliższej przyszłości chcą rozwijać swoją innowacyjną działalność i aplikować o fundusze europejskie. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej (KPK PB UE). Wezmą w nim udział przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz przedstawiciele ministerstw, samorządu i biznesu. Podczas konferencji uczestnicy zapoznają się z osiągnięciami polskich przedsiębiorców z minionych lat dzięki środkom z Programu Ramowego Horyzont 2020, a także funduszy strukturalnych (POIR – Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, RPO – Regionalny Program Operacyjny). Zaprezentowane zostaną także ostatnie konkursy, w tym Green Deal w Horyzoncie 2020. Ponadto, uchylimy rąbka tajemnicy, co przyniesie przyszłość – kolejna perspektywa, kiedy otwarte zostaną najbliższe nabory oraz które priorytety będą wspierane.

 

Ważnym elementem wydarzenia będzie prezentacja oferty projektu Innovation Coach, realizowanego w ramach drugiej ścieżki instrumentu STEP (Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt), przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z KPK BP UE.

 

Innovation Coach oferuje bezpłatną współpracę z ekspertem branżowym, który wskaże firmie ścieżki rozwoju innowacji, jak również możliwe źródła dofinansowania ze środków publicznych. Współpraca z coachem umożliwia firmie rozwój innowacyjnych produktów czy technologii, a także aplikowanie o granty na ich realizację.

 

Udział w projekcie Innovation Coach daje przedsiębiorcom nie tylko szansę na podniesienie kompetencji i praktycznego know-how, lecz przede wszystkim daje realne wsparcie na pozyskanie środków na rozwój, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii COVID-19. Już ponad 250 firm skorzystało z usługi coachingu innowacji w całej Polsce. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wejść na ścieżkę innowacyjnego rozwoju – podkreśla Katarzyna Walczyk-Matuszyk, Zastępca Dyrektora w KPK PB UE

Program IV edycji konferencji obejmie tradycyjnie sesje plenarne oraz szerokie spectrum warsztatów branżowych. W tym roku poświęcone one będą najbliższym konkursom, w tym m.in. partnerstwom w Horyzoncie 2020 i w Horyzoncie Europa, Green Deal Call, przyszłym naborom w ramach EIC Accelerator w programie Horyzont Europa, jak również serii kompetencji niezbędnych do skutecznego aplikowania i realizowania projektów. W ramach Innovation Coach zaoferujemy natomiast warsztaty poświęcone dofinansowaniom publicznym na innowacje, czy  Poziomom Gotowości Technologicznej w praktyce.

Szczegółowa agenda oraz link do rejestracji dostępne są pod linkiem: http://konferencja2020.strategiebplusr.pl/

Więcej informacji o projekcie i Innovation Coach i możliwość zgłoszenia firmy do coachingu znajduje się na stronie www.innovationcoach.pl

 

 


Podziel się
Oceń

SPRATAKIADIA dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Polem turniejowym będzie lotnisko 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2024 09:10 – Data zakończenia wydarzenia: 25.04.2024 15:00 Sportowo – obronne przedsięwzięcie kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych uczestniczących w projektach edukacyjnych Ministra Obrony Narodowej. Jej celem jest popularyzacja klas wojskowych jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży oraz kształtowanie i umacnianie wśród młodzieży obywatelskich postaw, szczególnie w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej. W województwie pomorskim Spartakiada odbędzie się 25 kwietnia (czwartek) w godz. 9.00 – 15.00 w Królewie Malborskim, na lotnisku 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Organizatorem jest Szef Ośrodka Zamiejscowego w Gdańsku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji we współpracy z Pomorskim Kuratorem Oświaty, Szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Malborku oraz Dowódcą 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. W wydarzeniu będzie brało udział ok. 150 osób – 17 drużyn 7 osobowych ze szkół z województwa pomorskiego wraz z instruktorami, przedstawicielami jednostek oraz osobami zaproszonymi. Zaplanowane jest 6 konkurencji: - szkolenie medyczne: wyciąganie i wynoszenie rannego z pola walki;- szkolenie fizyczne: bieg zygzakiem „koperta”;- zabawa ruchowa: przeciąganie liny;- szkolenie ogniowe: rzut granatem na odległość, w postawie stojącej;- zabawa ruchowa: rzut piłką lekarską w przód znad głowy;- szkolenie taktyczno-logistyczne: (dostarczanie amunicji). Dodatkowo na wydarzenie przewidziane są takie atrakcje jak pokazy sprzętu wojskowego 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego czy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zwycięska drużyna uzyska możliwość udziału w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych w Drawsku Pomorskim 2024. *RELACJA WRAZ Z GALERIĄ ZDJĘĆ WKRÓTCE NA PORTALU MALBORK1.PL I W GAZECIE MALBORSKIEJ I POWIŚLA !! SPRATAKIADIA dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Polem turniejowym będzie lotnisko 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 1°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
test