BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W RAMACH PROJEKTU „UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA”

  • 26.09.2020, 10:17 (aktualizacja 26.09.2020, 10:20)
  • Tomasz Dominowski
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W RAMACH PROJEKTU „UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA”

Podziel się:

Oceń:

W ramach V edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” policjanci spotkali się z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku. Celem przedmiotowej inicjatywy jest edukacja najmłodszych w zakresie zapobiegania zagrożeniom z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia. Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili z najmłodszymi podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W środę policjanci z malborskiej komendy spotkali się z uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku. W czasie zajęć dzielnicowy wraz z funkcjonariuszką zajmującą się profilaktyką społeczną  omówili zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zwrócili uwagę na to jak ważne jest podczas drogi do szkoły i powrotu do domu posiadanie przy sobie elementów odblaskowych. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i udzielały odpowiedzi, na zadawane przez policjantów pytania. Spotkanie z pierwszakami policjanci przeprowadzili w ramach akcji edukacyjno-profilaktycznej pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Tego typu spotkania mają przygotować najmłodszych uczestników ruchu do bezpiecznego i świadomego korzystania z dróg.

Tomasz Dominowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe