Pierwsza zbiórka krwi klubu HDK z malborskiej komendy

  • 21.09.2020, 11:39
  • Źródło: KWP Gdańsk
Pierwsza zbiórka krwi klubu HDK z malborskiej komendy

Podziel się:

Oceń:

17 września 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku oficjalnie powstał Klub Honorowych Dawców Krwi. Mundurowi rozpoczęli swoją działalność od organizacji zbiórki krwi. W akcji oprócz policjantów wzięli udział również mieszkańcy miasta. Zebrano prawie 15 litrów tego bezcennego daru.

W czwartek odbyła się pierwsza zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Powiatowej Policji w Malborku i Wydziału Konwojowo-Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Malborscy policjanci w codziennej służbie wielokrotnie są świadkami różnych zdarzeń drogowych, wypadków śmiertelnych czy sytuacji zagrażających życiu. Doskonale wiedzą,  że każda kropla krwi jest na wagę złota.  Klub powstał z inicjatywy asp. Daniela Barek, który sam do tej pory oddał dla potrzebujących ponad 12 litrów tego bezcennego leku.

O godzinie 9.00 na parkingu malborskiej komendy zaparkował   ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Chętnych nie brakowało.  W akcji, oprócz mundurowych,  uczestniczyli mieszkańcy Malborka zaproszeni do udziału za pośrednictwem lokalnych mediów. Kilkadziesiąt dawców oddało 15 litrów tego życiodajnego płynu.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe