czwartek, 25 kwietnia 2024 10:49
Reklama

Mistrzostwo Europy w Trnavie na Słowacji

Rekord świata i medale Tczewian na Mistrzostwach Europy. Kolejny raz tczewscy sportowcy udowodnili, że Tczew sportami siłowymi stoi. Dali temu wyraz bijąc rekord świata i zdobywając 2 medale: złoty i srebrny na Mistrzostwach Europy - prestiżowej federacji GPC w trójboju siłowym w Trnavie na Słowacji.
Mistrzostwo Europy w Trnavie na Słowacji

Zdobywcą tego najcenniejszego - złotego medalu oraz poprawieniem rekordu świata może poszczycić się ojciec – Józef Bejgrowicz, a srebrnego jego podopieczny – syn Tomasz Bejgrowicz.

 

Najlepszy trójboista

 

Józef Bejgrowicz zdobył złoto w konkurencji trójboju siłowego (przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc oraz „martwy ciąg”) w kategorii wiekowej Masters 6 i wagowej do 82,5 kg. Był to maraton dźwigania ciężarów, który trwał 5 godzin i który to na szczęście nie przeszkodził Józefowi Bejgrowicz, w ostatnim swoim podejściu na pomoście ustanowić nowy rekord świata w „martwym ciągu” – 235,5 kg. Wynik ten ostatecznie przypieczętował zwycięstwo pana Józefa w całym trójboju siłowym, w którym uzyskał 460 kg, zostawiając daleko w tyle swojego rywala w walce o złoto Słowaka – Frantiska Oszika.

 

Warto nadmienić, że poprzedni rekord świata należał do legendarnego trójboisty irlandzkiego – Billa Hilla, który to jest gwiazdą sportów siłowych w swoim kraju i niezwykle cenioną postacią irlandzkiego sportu.

 

Kolejny międzynarodowy sędzia z Tczewa

 

Tomasz Bejgrowicz, krótko po zwycięstwie na Mistrzostwach Europy federacji XPC i ustanowieniu nowego rekordu Europy w trójboju siłowym, zdecydował się na kolejny start. Tym razem jest to start w niezwykle prestiżowej Federacji GPC. Trudy podróży i krótki czas na regenerację spowodował, że Tomasz nie był w stanie podjąć równej walki z zawodnikiem ze Słowacji – Markiem Zelo i musiał uznać jego wyższość w walce o złoto. Tomasz ostatecznie zakończył start na 2 miejscu w konkurencji trójboju siłowego w kategorii wiekowej Masters 1 i wagowej do 110 kg z wynikiem 560 kg.

 

Już następnego dnia po swoim starcie Tomasz Bejgrowicz pozytywnie zaliczył egzamin na sędziego międzynarodowego w konkurencjach trójboju siłowego. Tomasz tym samym dołączył do prestiżowego grona, tylko 2 sędziów międzynarodowych w Polsce – Franciszka Szabluka – Prezydenta Federacji GPC Polska i Józefa Bejgrowicz – legendy sportów siłowych, wielokrotnego mistrza świata i Europy w trójboju siłowym oraz rekordzisty świata. Tytuł sędziego międzynarodowego uprawnia do sędziowania zawodów trójboju siłowego o randze mistrzostw świata i Europy.

 

Mistrzostwa Europy Federacji GPC rozgrywane były w ścisłym reżimie sanitarnym. Obsługa techniczna sztangi zobowiązana była do noszenia masek ochronnych. Nie przeszkadzało to jednak w sprawnym rozgrywaniu zawodów. Pod względem sportowym były to jedne z najlepszych zawodów federacji GPC, podczas których padło w sumie kilkadziesiąt rekordów świata i Europy i w których to udział wzięło prawie 500 zawodników z 16 krajów.

 

 

 

Multimedalista i rekordzista

 

Józef Bejgrowicz ma w dorobku: 9 tytułów mistrza świata, 10 - mistrza Europy oraz 30 - mistrza Polski (w trójboju siłowym).

 

Jest rekordzistą: ● Europy w trójboju siłowym seniorów kat. 75,0 kg - 692,5 kg, ● świata w „martwym ciągu” seniorów w kat. 75,0 kg - 293,5 kg, ● świata w „martwym ciągu” masters w kat. 82,5 kg - 270 kg.

 

Od 12 lat organizator mistrzostw Polski w „martwym ciągu” - open oraz „Mocarza Kociewskiego” - turnieju strongmanów.

 

Za swoją działalność i starty otrzymał: ● pięć razy tytuł „Mistrza Sportu” nadany przez ministra sportu; ● 2-krotnie statuetkę „Złotego Gryfa” - nagrodę czytelników „Gazety Tczewskiej”; ● medal „Pro Domo Trsoviensi” dla wybitnych tczewian.


Podziel się
Oceń

SPRATAKIADIA dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Polem turniejowym będzie lotnisko 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2024 09:10 – Data zakończenia wydarzenia: 25.04.2024 15:00 Sportowo – obronne przedsięwzięcie kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych uczestniczących w projektach edukacyjnych Ministra Obrony Narodowej. Jej celem jest popularyzacja klas wojskowych jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży oraz kształtowanie i umacnianie wśród młodzieży obywatelskich postaw, szczególnie w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej. W województwie pomorskim Spartakiada odbędzie się 25 kwietnia (czwartek) w godz. 9.00 – 15.00 w Królewie Malborskim, na lotnisku 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Organizatorem jest Szef Ośrodka Zamiejscowego w Gdańsku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji we współpracy z Pomorskim Kuratorem Oświaty, Szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Malborku oraz Dowódcą 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. W wydarzeniu będzie brało udział ok. 150 osób – 17 drużyn 7 osobowych ze szkół z województwa pomorskiego wraz z instruktorami, przedstawicielami jednostek oraz osobami zaproszonymi. Zaplanowane jest 6 konkurencji: - szkolenie medyczne: wyciąganie i wynoszenie rannego z pola walki;- szkolenie fizyczne: bieg zygzakiem „koperta”;- zabawa ruchowa: przeciąganie liny;- szkolenie ogniowe: rzut granatem na odległość, w postawie stojącej;- zabawa ruchowa: rzut piłką lekarską w przód znad głowy;- szkolenie taktyczno-logistyczne: (dostarczanie amunicji). Dodatkowo na wydarzenie przewidziane są takie atrakcje jak pokazy sprzętu wojskowego 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego czy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zwycięska drużyna uzyska możliwość udziału w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych w Drawsku Pomorskim 2024. *RELACJA WRAZ Z GALERIĄ ZDJĘĆ WKRÓTCE NA PORTALU MALBORK1.PL I W GAZECIE MALBORSKIEJ I POWIŚLA !! SPRATAKIADIA dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Polem turniejowym będzie lotnisko 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
test