Marzą o wielkiej karierze sportowej. Piłkarskie talenty wspiera Grupa LOTOS

  • 02.09.2020, 12:23
  • JT
Marzą o wielkiej karierze sportowej. Piłkarskie talenty wspiera Grupa LOTOS fot. FB/Pomezania Malbork Dzięki wsparciu koncernu naftowego, drużyna Pomezania Malbork stale podnosi poziom swoich umiejętności, biorąc udział w obozach szkoleniowych, czy zaawansowanych treningach.

Podziel się:

Piłka nożna to w Polsce sport odmieniany przez wszystkie przypadki. W dzieciństwie niemal każdy chłopiec marzył o wielkiej karierze, sławie i występach na największych światowych arenach sportowych. Dawniej do gry wystarczyła zwykła butelka, cztery plecaki służące za bramki i garstka znajomych. Czasy się zmieniły, ale zamiłowanie do futbolu pozostało. Sport ten trenuje coraz więcej osób, a w rozwijaniu pasji wspiera ich Grupa LOTOS, która jest również oficjalnym sponsorem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej.

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa w Polsce. Boiska piłkarskie znaleźć można w każdym mieście i w każdej wsi. Tę dyscyplinę sportową nieprzerwanie od 2015 roku wspiera Grupa LOTOS, która jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski. Koncern naftowy wspiera nie tylko reprezentację Polski, ale również młodych piłkarzy, dając im szansę rozwoju sportowego. Świadczą o tym programy takie jak np. „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”. To właśnie dzięki nim mali sportowcy mają szanse zaistnieć i uwierzyć w siebie, by w przyszłości spełniać swe marzenia i grać na największych światowych stadionach.

Jeden za wszystkich…
Wydawałoby się, że piłka nożna to sport łatwy i przyjemny – a przynajmniej z perspektywy kibica podziwiającego zmagania przed telewizorem. Nic bardziej mylnego. Ta dyscyplina wymaga mnóstwo poświęceń i wyrzeczeń. Często dzień młodych piłkarzy wygląda następująco: szkoła – dom – trening. Do tego dochodzi szczegółowe planowanie dnia, dyscyplina oraz zdrowy tryb życia. Zdarza się też tak, że zwyczajnie nie ma się ochoty wstać i pójść na trening. Motywacją często staje się powiedzenie „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, bo czy ktoś widział dobrą drużynę bez bramkarza lub skrzydłowego? Odpowiedź jest oczywista…

Wykwalifikowana kadra i profesjonalny sprzęt
Aby treningi były skuteczne i przynosiły pożądane efekty, w tych czasach nie wystarczą już tylko dwie bramki i piłka. Potrzebna jest wykwalifikowana kadr trenerska i profesjonalny sprzęt.
Wiele klubów może sobie na to pozwolić dzięki wsparciu Grupy LOTOS. Doskonale zdają sobie z tego sprawę władze wielu klubów, w tym malborskiej Pomezanii.
- Bardzo cenimy sobie współpracę z LOTOSEM, a logo koncernu na dobre wpisało się w barwy naszych koszulek. Do tego dodać należy sprzęt, który jest bardzo kosztowny, ale dzięki wsparciu możemy go mieć. Mamy nadzieję, że Grupa LOTOS pozostanie naszym partnerem przez długie lata – powiedział nam jeden z trenerów młodego pokolenia piłkarzy.

Współpracę docenił PZPN
Grupa LOTOS stawia na współpracę i rozwój, dlatego nieprzerwanie od 17 lutego 2015 roku koncern naftowy jest Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Współpracę tę docenił także Polski Związek Piłki Nożnej, który w 2018 roku przedłużył kontrakt na kolejne cztery lata.
– Jako LOTOS jesteśmy pod wielkim wrażeniem osiągnięć naszej reprezentacji w ostatnich latach. Cieszymy się z tego, iż przez cały okres naszej współpracy polscy piłkarze pokazują ogromne zaangażowanie i profesjonalizm. Jesteśmy pewni, że następne lata, wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zapiszemy kolejną piękną kartę w historii polskiego futbolu, a piłkarze nadal będą dostarczać kibicom emocji – mówiły władze koncernu podczas podpisywania kolejnej umowy.
Jak widać, dobrze się stało, bo reprezentacja stale się rozwija, przynosząc Polsce chlubę i dumę.

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM
Tytułowy program realizowany jest od 2012 roku. Od tego czasu polski gigant naftowy wsparł setki małych klubów sportowych na terenie całego kraju. Od 2013 roku LOTOS funduje stypendia sportowe, a od roku 2014 najzdolniejsi młodzi sportowcy mogą brać udział w specjalnych sportowych obozach treningowych.

 

JT

Pozostałe