Wspólne kontrole Policji i Sanepidu

  • 17.08.2020, 09:08
  • Źródło: KWP Gdańsk
Wspólne kontrole Policji i Sanepidu

Podziel się:

Oceń:

W minionym tygodniu policjanci z malborskiej komendy po raz kolejny wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzili wzmożone kontrole placówek handlowo-usługowych, autobusów oraz miejsc, gdzie wypoczywają mieszkańcy miasta. Funkcjonariusze sprawdzali czy przestrzegane są nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Funkcjonariusze z malborskiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. W związku z wysoką zachorowalnością policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Mundurowi kontrolują placówki handlowo-usługowe, autobusy oraz miejsca letniego wypoczynku sprawdzając czy wszyscy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu.

Od początku tygodnia policjanci skontrolowali kilkanaście obiektów handlowo-usługowych, przeprowadzili blisko 50 interwencji pouczając ponad 100 osób. 13 sierpnia funkcjonariusze wspólnie z inspektorami Sanepidu sprawdzili kąpielisko miejsce i przystań jachtową. Osoby, które nie stosują się do obecnych obostrzeń muszą liczyć się z karą, którą może być nałożenie mandatu karnego lub skierowanie wniosku do sądu, a nawet informacji do sanepidu.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe