Funkcjonariusze Służby Więziennej poza służbą wspierają osoby, które utraciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa

  • 03.08.2020, 10:00
  • Źródło: Służba Więzienna
Funkcjonariusze Służby Więziennej poza służbą wspierają osoby, które utraciły…

Podziel się:

Oceń:

Zakończyła się ogólnopolska akcja PCK „Aviva – wsparcie dla osób, które utraciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa”. W dniach 10-31 lipca 2020r. w Powiatowych Urzędach Pracy w Malborku, w Sztumie i w Dzierzgoniu 200 rodzin, które w wyniku pandemii koronawirusa nagle zostały bez środków finansowych uzyskały wsparcie. Akcja skierowana była do rodzin, w których osoby w wieku 25-60 lat w okresie od połowy marca do czerwca 2020 r. utraciły pracę z powodu pandemii, lub osoby, które prowadziły własną działalność i zmuszone zostały do jej zamknięcia lub zawieszenia.

Dla takich rodzin przygotowane zostały paczki z art. żywnościowymi i higienicznymi. Akcja była realizowana w maju, czerwcu i lipcu przez oddziały okręgowe i rejonowe PCK w całej Polsce. Grupa docelowa to 3440 rodzin. Do tej grupy zalicza się osoby nowo zarejestrowane w Urzędzie Pracy, które zgłosiły się do UP w okresie od połowy marca do czerwca 2020 lub osoby, które prowadziły własną działalność i w związku z ograniczeniami wykonywania swojej działalności zmuszone zostały do zamknięcia działalności lub jej zawieszenia.

Funkcjonariusze Służby Więziennej regularnie wspierają Oddział Rejonowy PCK w Malborku w udzielaniu pomocy materialnej osobom potrzebującym. Informowaliśmy już o pomocy żywnościowej dla osób ubogich, o akcji oddawania krwi czy o dystrybucji paczek dla seniorów. Teraz, gdy epidemia odebrała wielu ludziom możliwość zarabiania, przez co więcej rodzin potrzebuje bezpośredniego wsparcia i zgłasza się do placówek PCK nadal pomagamy, bo tak trzeba – mówi Jarosław Wodziński.

Źródło: Służba Więzienna

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe