Od czwartku do niedzieli rusza Jarmark Rzemiosła na Zamku

  • 22.07.2020, 20:38
  • Źródło: Iwona Orszulak Muzeum Zamkowe w Malborku
Od czwartku do niedzieli rusza Jarmark Rzemiosła na Zamku

Podziel się:

Oceń:

Epidemia Covid-19 w bardzo dużym stopniu pokrzyżowała plany i programy działania Muzeum Zamkowego w Malborku oraz jego Oddziałów – Zamku w Sztumie i Zamku w Kwidzynie. Muzea musiały odwołać kilka wydarzeń, inne przełożyć na kolejne lata.

Sztandarowa impreza „ Oblężenie Malborka” należy do imprez masowych, skupiających kilka tysięcy ludzi, tak więc jej organizacja stała się niemożliwa .

Mając na uwadze obowiązujące przepisy oraz zachowując standardy bezpieczeństwa sanitarnego uczestników, turystów oraz pracowników Muzeum zrezygnowano z rozbudowanego programu imprezy. Jednakże nie chcąc całkowicie stracić atmosfery z życia codziennego minionych lat Muzeum zdecydowało się na organizację jarmarku rzemiosła.

Zamek Malbork ze swym niepowtarzalnym klimatem jest miejscem szczególnie predestynowanym do prezentacji zachowanego lub odtwarzanego bogactwa kultury ludowej i rzemiosła nawiązujących do wielowiekowej tradycji sławnych jarmarków.

W terminie 23-26 lipca Międzymurze zachodnie zapełni się ponad sześćdziesięcioma stoiskami rzemieślników , którzy będą sprzedawać niebanalne wyroby wytwarzane w tradycyjny sposób. Swoje towary wystawią rękodzielnicy z Polski i z zagranicy.

Dostępna będzie galanteria domowa, wyroby dekoracyjne, biżuteria, drewniane naczynia, lampiony z drewna i cienko wygarbowanej skóry (tzw. pergaminowej), miecze, hełmy, tarcze, tradycyjne średniowieczne stroje, zabawki, różnego rodzaju akcesoria, przepyszne miody pitne i niepowtarzalne drobiazgi.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na jarmark w terminie 23-26.07.2020r. w godz. 10.00-21.00!

Źródło: Iwona Orszulak Muzeum Zamkowe w Malborku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe