Przyjadą rowerem do Gdańska, aby pomóc Mai i Pawła

  • 22.07.2020, 20:27
  • Źródło: Gazeta Malborska
Przyjadą rowerem do Gdańska, aby pomóc Mai i Pawła

Podziel się:

Oceń:

Ponad 500 km na rowerze w jedną dobę chcą pokonać 3 funkcjonariusze z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich i mieszkaniec Wrocławia. W ten sposób zamierzają pomóc ciężko chorej Mai z Połczyna - Zdroju oraz m.in. chorego na białaczkę Pawła – funkcjonariusza ZK Sztum.

Akcja "Rowerem dla Mai", do której na portalu siepomaga.pl założono oficjalną skarbonkę, ma wspomóc zbieranie środków potrzebnych do leczenia dziewczynki. Maja ma 2 latka i choruje na neuroblastomę IV stopnia z przerzutami do szpiku kostnego. Na jej leczenie potrzebne jest ok. 1 mln zł. Do tej pory udało się uzbierać ponad 440 tys. zł. Funkcjonariusze wierzą, że ich akcja również nagłośni apel rodziców dziewczynki i w ten sposób znajdzie się więcej osób, które pomogą i wpłacą środki na immunoterapię Mai.

To nie jedyny beneficjent akcji. Dla kolegi Pawła z Zakładu Karnego w Sztumie, który choruje na białaczkę, planują zebrać gadżety od znanych sportowców, które następnie zostaną zlicytowane, aby wesprzeć jego leczenie.

Ekipa "Rowerem dla Mai" planuje wyruszyć ze Strzelec Opolskich w najbliższą niedzielę, 26 lipca, jak tylko zacznie się doba. Towarzyszyć im będą koledzy z jednostki w samochodzie technicznym. Na trasie do Gdańska zamierzają wykonać kilka postojów, m.in. w Sieradzu i Toruniu. Czy dadzą radę przejechać ponad 500 km w jedną dobę? Na pewno są zdeterminowani i silnie zmotywowani. Kolarstwem szosowym interesują się amatorsko, a teraz są przekonani, że ta pasja może też pomóc osobom potrzebującym.

Skarbonka akcji - www.siepomaga.pl/rowerem-dla-mai

mjr Marek Stuba

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe