czwartek, 28 marca 2024 19:23
Reklama
Reklama

Rynek nieruchomości w Malborku

Malbork słynie przede wszystkim z Zamku Krzyżackiego. Jednak ma do zaoferowania o wiele więcej. Usytuowany w województwie pomorskim, nad rzeką Nogat. Najbliższym większym miastem jest Tczew. Do Malborka każdego roku bez względu na porę roku przyjeżdżają turyści i wycieczki szkolne. Rynek nieruchomości dotyczy zatem zarówno inwestowania prywatnego, jak i inwestycyjnego.
  • Źródło: Artykuł partnera
Rynek nieruchomości w Malborku

Malbork to miejsce bardzo malownicze zapewne za sprawą efektownej panoramy Zamku i ciekawego usytuowania nad rzeką. Okoliczne tereny doceniają nie tylko mieszkańcy czy turyści, ale także branża filmowa. W mieście kręcono sceny do kilkudziesięciu filmów, takich jak: „Krzyżacy”, „Sztos”, Wiedźmin” czy najnowszy serial TVP „Korona królów”. Malbork to połączenie historii, różnych kultur i religii. Sukcesywnie powstają tutaj nowe osiedla mieszkaniowe.

Ile kosztują nowe mieszkania w Malborku?

Zabudowa miasta mocno nawiązuje do znajdujących się w nim zabytków. Przeważają niskie budynki z czerwonej cegły. Nowe mieszkania w Malborku zwykle dopasowane są do architektury i mają 1-2 kondygnacje. Ceny nieruchomości są niższe niż w większych miastach i wynoszą ok. 4 500 zł/m2. Jednak w prestiżowych miejscach, np. z widokiem na rzekę Nugat ceny mieszkań mogą być znacznie wyższe i osiągać nawet 12 000 zł/m2. Z uwagi na dużej zainteresowanie miastem i okolicą przez turystów dobrym pomysłem jest zakup mieszkania na wynajem krótkoterminowy.

Jakie powierzchnie cieszą się największą popularnością?

W Malborku dostępne są mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, ale największą popularnością cieszą się te mniejsze ok. 50-60 m2. Takie lokale to doskonała i komfortowa baza dla turystów, a także na użytek prywatny. Wspomniany metraż idealnie sprawdzi się dla singla, pary lub małej rodziny. Nowo powstałe budynki utrzymane są w stonowanej estetyce, pasującej do zabudowy miasta. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów: drewna i cegieł, wpisują się w klimat Malborka.

Jak żyje się w Malborku?

W Malborku jest szereg miejsc, które warto odwiedzić. Zamek wielkich mistrzów krzyżackich z  XIV–XV wieku tak naprawdę składa się z trzech oddzielnych zamków: Zamku Wysokiego, Zamku Średniego oraz Zamku Niskiego zwanego także Przedzamczem. Całość otoczona jest murami obronnymi z bramami. W mieście znajdziemy także zabytkowy Ratusz, Wieżę Mariacką i resztki murów obronnych. Liczne zachowane budowle można spotkać na każdym kroku w całym Malborku. W mieście odbywa się wiele festiwali, turniejów czy koncertów, co sprawia, że można spędzić czas, korzystając z bogatej oferty wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Dla aktywnych dostępne są zielone parki miejskie, park linowy i bulwary. Ciekawym miejscem jest Park Dinozaurów. W Malborku rozwinięta jest oferta edukacyjna i sportowa. Można w przyjemny sposób spędzić czas zarówno spacerując po mieście i odkrywając jego historyczne zakamarki, jak i relaksując się nad rzeką. Oprócz dobrej bazy noclegowej oraz oferty gastronomicznej znajdziemy tam liczne zakłady i firmy przemysłowe, w których zatrudnienie znajdują mieszkańcy Malborka i okolic.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 993 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
test