Wystawa zabytkowych rowerów z XIX i XX wieku

  • 10.07.2020, 14:56
Wystawa zabytkowych rowerów z XIX i XX wieku

Podziel się:

Oryginalny Tricycle z 1890 roku, replika bicykla, rowery wojskowe z czasów II Wojny Światowej, rowery miejskie z lat 60. XX wieku, a także popularne „składaki” będzie można obejrzeć podczas wyjątkowej wystawy w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk. Ekspozycja składająca się z 35 historycznych jednośladów będzie dostępna od 13 do 25 lipca. Wstęp bezpłatny!

Pierwsze rowery zbudowano w drugiej połowie XIX wieku. Od tego czasu powstało wiele rodzajów tych pojazdów, z których korzystamy podczas codziennych dojazdów pracy, turystycznych wypraw czy licznych dyscyplin sportowych. Od 13 do 25 lipca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę zabytkowych rowerów.

Odwiedzający galerię handlową będą mogli obejrzeć niezwykłe egzemplarze, m.in. oryginalny trójkołowiec z 1890 roku, bicykl dziecięcy z 1860 r, czyli rower z dużym kołem z przodu i małym z tyłu. Wśród wystawianych jednośladów będą również rowery wojskowe, które wykorzystywano podczas II wojny światowej i w latach 50. XX w., rower transportowy, a także modele spotykane na ulicach i drogach Europy od 1940 do 1990 roku. Nie zabraknie popularnych rowerów produkcji polskiej, niemieckiej czy radzieckiej, takich jak m.in. romet czy ukraina.

Wystawa zabytkowych rowerów odbędzie się od 13 do 25 lipca w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Ekspozycję będzie można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00. Wstęp wolny!

INFORMACJE DODATKOWE:

O Centrum Handlowym Auchan Gdańsk:

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk ze znakiem jakości Oshopping jest jednym z największych obiektów handlowych w Trójmieście i pierwszym, jaki powstał w Gdańsku. Jego ofertę tworzy ponad 70 sklepów i punktów usługowych. Wśród popularnych polskich i międzynarodowych marek odzieżowych i obuwniczych znajdują się, m.in. Orsay, Sinsay, Reserved Kids, CCC, Pepco, drogerie, księgarnie oraz salon wyposażenia i aranżacji wnętrz. W obiekcie mieści się również hipermarket Auchan, Media Expert, Empik, Toys”R”Us, natomiast na terenie centrum znajduje się Leroy Merlin, Decathlon, Norauto, salon samochodowy Infinity i stacja paliw Auchan.

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk jest również dogodnym miejscem spotkań i rekreacji. Oferuje różnorodne restauracje i kawiarnie, specjalne miejsca przeznaczone do odpoczynku lub pracy, a także dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Na terenie centrum znajduje się bezpłatny parking na blisko 2300 miejsc, w tym dla osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi i kobiet w ciąży oraz ładowarka samochodów elektrycznych i wiaty rowerowe. Centrum Handlowe Auchan Gdańsk jest miejscem spotkań lokalnej społeczności i cyklicznie organizuje wydarzenia specjalne, w tym atrakcje dla rodzin z dziećmi, akcje charytatywne czy zdrowotne.

Centrum mieści się przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. Powstało w 1998 roku, a latach 2015-2017 przeszło wieloetapową rozbudowę. Centrum jest otwarte od poniedziałku do soboty w godz. 9:00-21:00 oraz w niedziele handlowe w godz. 10:00-20:00.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.auchangdansk.pl/pl oraz mediach społecznościowych: https://pl-pl.facebook.com/CentrumHandloweAuchanGdansk/

Zdjęcia (8)Pozostałe