Za otrzymane 75 tys. zakupili 31 laptopów do zdalnej edukacji

  • 09.07.2020, 06:06
  • Źródło: UMiG Nowy Staw
Za otrzymane 75 tys. zakupili 31 laptopów do zdalnej edukacji

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miejski w Nowym Stawie kupił 31 laptopów wraz z akcesoriami, które zostaną przekazane Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu i w razie potrzeby będą służyć uczniom i nauczycielom podczas zdalnych lekcji w nowym roku szkolnym. To kolejne doposażenie nowostawskiej szkoły w sprzęt komputerowy.

Nowostawski magistrat pozyskał 75 tysięcy złotych na zakup laptopów dzięki złożonemu wnioskowi do drugiej edycji programu „Zdalna Szkoła +”. Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego trafi 31 laptopów wraz z akcesoriami komputerowymi: myszkami, słuchawkami oraz torbami do laptopów.

  • Sprzęt komputerowy przekażemy do szkoły w przyszłym tygodniu. Od nowego roku szkolnego będzie służył uczniom i nauczycielom na miejscu, a jeśli się okaże, że zajęcia będzie trzeba przeprowadzać zdalnie, to zostanie on użyczony tym dzieciom, które będą tego potrzebowały - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Nasza placówka będzie świetnie przygotowana na każdą ewentualność, bo przypomnę, że wcześniej przekazaliśmy dziewiętnaście zestawów komputerowych wraz z dostępem do internetu dla dwudziestu uczniów. Na ten sprzęt również otrzymaliśmy rządowy grant.

W ramach pierwszej edycji programu Urząd Miejski pozyskał grant w wysokości 59 197,73 zł. Środki pochodzą z projektu Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020, Oś I, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

- Łącznie z obu złożonych wniosków o dofinansowanie nowostawski samorząd otrzymał wsparcie o wartości 134 197,73 zł. Dzięki temu szkoła wzbogaci się o pięćdziesiąt nowoczesnych laptopów z akcesoriami oraz dostęp do internetu dla dwudziestu uczniów - informuje Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

Źródło: UMiG Nowy Staw

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe