W Gminie Nowy Staw wyłoniono laureatów gminnego etapu konkursu “Piękna Wieś Pomorska 2020”

  • 09.07.2020, 05:58
  • Źródło: UMiG Nowy Staw
W Gminie Nowy Staw wyłoniono laureatów gminnego etapu konkursu “Piękna Wieś Pomorska 2020”

Podziel się:

Oceń:

Wieś Mirowo oraz zagroda rolnicza państwa Wiolety i Tomasza Loryś z Nidowa zostali laureatami gminnego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020”. Zwycięzcy otrzymali nominację do powiatowego etapu konkursu i będą w nim reprezentowali gminę Nowy Staw.

Konkurs „Piękna Wieś Pomorska 2020” organizowany jest przez samorząd województwa pomorskiego przy współudziale gmin i powiatów. Co roku nagradzane są sołectwa i mieszkańcy w dwóch kategoriach: „Wieś” i „Zagroda”. Etap gminny jest pierwszym. W następnej kolejności wybrane zostaną najpiękniejsze wsie i zagrody w powiatach, a na koniec w województwie pomorskim.

  • Serdecznie gratuluję mieszkańcom Mirowa oraz państwu Loryś wygrania gminnego etapu konkursu - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Nie chodzi w nim jedynie o przygotowanie wsi czy zagrody na czas oceny konkursowej. Komisja zwracała uwagę przede wszystkim na zaangażowanie, całoroczną, systematyczną pracę na rzecz estetyki i porządku we wsi oraz na prywatnej posesji. Pod tym względem laureaci są przykładami do naśladowania.

Do tegorocznej edycji konkursu, który został przeprowadzony przez Urząd Miejski w Nowym Stawie, przystąpiło dziesięć wsi oraz właściciele pięciu zagród. W kategorii „Wieś” na podium stanęły odpowiednio: Mirowo, Trępnowy oraz Nidowo. Równorzędne wyróżnienia otrzymały wsie: Brzózki, Laski, Lipinka, Lubstowo, Myszewo, Pręgowo Żuławskie i Tralewo.

W kategorii „Zagroda” pierwsze miejsce zajęli Wioleta i Tomasz Loryś z Nidowa, drugie ex aequo pani Agnieszka Rafał z Pręgowa Żuławskiego oraz państwo Małgorzata i Krzysztof Sienniccy z Lubstowa. Na trzecim stopniu podium stanęli ex aequo pani Barbara Piątkowska z Tralewa oraz pan Bogdan Kwiatkowski z Brzózek.

  • Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania podczas oceny kandydatur, ponieważ wszystkie wsie oraz mieszkańcy wkładają wiele pracy, by ich najbliższe otoczenie oraz zagrody wyróżniały się na tle innych. Każde sołectwo i zagroda są wyjątkowe, ale tylko jednej z nich mogliśmy przyznać tytuł najpiękniejszej i nominować do etapu powiatowego, który przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Malborku - mówi Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie. - Wszystkim gratulujemy i informujemy, że wręczenie nagród uczestnikom etapu gminnego nastąpi 6 wrześniu po uroczystej mszy świętej z okazji dożynek gminnych w kościele pw. Św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie.
Źródło: UMiG Nowy Staw

Zdjęcia (12)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe