Pełna trasa zwiedzania Muzeum Zamkowego otwarta dla turystów

  • 23.06.2020, 22:42
  • Źródło: Muzeum Zamkowe
Pełna trasa zwiedzania Muzeum Zamkowego otwarta dla turystów

Podziel się:

Oceń:

Od piątku 19. czerwca dostępna jest dla publiczności pełna trasa zwiedzania Muzeum Zamkowego w Malborku.

Nasi goście mogą eksplorować nie tylko tereny zamkowe, a więc część Przedzamcza, dziedzińce Zamku Średniego i Wysokiego, tarasy wraz z ogrodem wielkich mistrzów, fosy i międzymurza, ale i wnętrza – historyczne i wystawowe. Otworzą się przed Państwem na powrót m.in.: Wielki Refektarz, Pałac Wielkich Mistrzów, infirmeria, wystawy bursztynu, oręża europejskiego i broni orientalnej, kościół Najświętszej Panny Marii, refektarz konwentu – niegdyś funkcjonujący okazjonalnie jako kapitularz, kuchnia, cela więzienna, izby dostojników zakonnych, klasztorna świetlica i wieża sanitarno-obronna Gdanisko.

Zwiedzanie odbywać się będzie z pomocą audio-przewodników (starannie dezynfekowanych!), z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa sanitarnego.

Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia zamku, sprzedaży biletów oraz czasie i regułach zwiedzania znajdą Państwo na stronie: www.zamek.malbork.pl.

 

Źródło: Muzeum Zamkowe

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe