Kronika Strażacka z ostatniego tygodnia

  • 29.06.2020, 22:36
  • Źródło: straż malbork
Kronika Strażacka z ostatniego tygodnia

Podziel się:

Oceń:

Na terenie powiatu malborskiego w dniach od 22.06.2020 r. do 28.06.2020 r. zanotowano: 11 miejscowych zagrożeń i 4 pożary.

W minionym tygodniu interwencje jednostek  PSP  i  OSP z terenu powiatu malborskiego dotyczyły: 3 wypadków drogowych, 2 plam oleju,  sprawdzenia mieszkania po pożarze, 3 gniazd z osami, uwięzionych kotów i zalanej piwnicy.

Pożary dotyczyły: pożaru w piwnicy w zakładzie mechanicznym, pożaru trawy, pożaru w budynku gospodarczym i pożaru kombajnu.

 

Wypadek na ul. Mickiewicza w Malborku

W dniu 22.06.2020r. o godz. 09:02 straż otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym na
ul. Mickiewicza w Malborku

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano 3 samochody osobowe po zderzeniu na DK 22. Pojazdy zajmowały dwa sąsiednie pasy ruchu. Ruch w kierunku Elbląga odbywał się jednym pasem.

Strażacy natychmiast podjęli działania zabezpieczające miejsce zdarzenia. Odłączono akumulatory w rozbitych pojazdach. Do momentu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM) strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy medycznej. Po przyjeździe ZRM  osobami poszkodowanymi zajęli się ratownicy medyczni. Trzech poszkodowanych mężczyzn uskarżało się na ból w okolicach kręgosłupa. Dwóch poszkodowanych mężczyzn po badaniu przez ZRM zostało na miejscu zdarzenia, trzeci został zabrany do szpitala. Policjanci, którzy zajęli się ustaleniem przyczyn wypadku pomogli strażakom w zepchnięciu rozbitych pojazdów na parking. Na koniec strażacy dokonali sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Malbork – 7 ratowników. Czas interwencji: 2 godz. 02 min.

Wypadek w Dębinie

W dniu 26.06.2020r. o godz. 17:50  otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Dębina.

Zastana sytuacja: Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. Pojazdy znajdują się na jednym pasie drogi. 1 osoba (dziecko) skarży się na ból odcinka szyjnego kręgosłupa i jest pod opieką ZRM. Pojazdami podróżowało łącznie 6 osób (4+2). Policja na miejscu zdarzenia kieruje ruchem wahadłowo. Niewielkie wycieki płynów eksploatacyjnych.

Podjęte działania – Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatorów w pojazdach. Pomoc ratowników w kierowaniu ruchem. Sorpcja płynów eksploatacyjnych. Usunięcie resztek powypadkowych. Przemieszczenie pojazdów na pobocze drogi i udrożnienie jezdni (DK-55) dla ruchu kołowego. ZRM nie zabrało żadnej z osób biorących udział w zdarzeniu do szpitala.

W działaniach udział brały:  2 zastępy z JRG Malbork - 6 ratowników, 1 zastęp z OSP Nowy Staw –
5 ratowników

Czas interwencji: 57 min.

Zadymiony budynek gospodarczy

W dniu 26.06.2020r. o godz. 19:39 strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w budynku gospodarczym ul. Wyspiańskiego w Malborku.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano wydobywający się niewielki dym ze stropu budynku gospodarczego o konstrukcji drewnianej. Dach pokryty blachą i płytą paździerzową. W celu dostania się do miejsca zdarzenia, ratownicy przy użyciu piły ratowniczej musieli usunąć zasuwę bramy wjazdowej na posesję. Brak osób poszkodowanych.

Strażacy podjęli działania - zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili przy użyciu detektora napięcia obecność prądu w instalacji elektrycznej. Pomiar nie wykazał obecności prądu. Następnie podali 1 prąd wody z szybkiego natarcia na tlące się elementy stropu. W celu wykluczenia nowych zarzewi ognia, dokonali częściowej rozbiórki dachu.  W działaniach udział brały:  2 zastępy z JRG Malbork - 6 ratowników.Czas interwencji:  38min.

Pożar kombajnu

W dniu 28.06.2020r. o godz. 16:22 straż otrzymała zgłoszenie o pożarze maszyny rolniczej – kombajnu w miejscowości Lichnowy.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia stwierdzono, że na drodze powiatowej znajduje się kombajn do zbioru groszku, po pożarze ugaszonym przed przybyciem JOP przez użytkownika pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Sprawdzono kombajn za pomocą kamery termowizyjnej w celu wykluczenia pożaru. Wprowadzono ruch wahadłowy oraz dokonano sorpcji rozlanego płynu hydraulicznego. W działaniach udział brały:  2 zastępy z JRG Malbork - 6 ratowników, 2 zastępy OSP Lichnowy – 9 ratowników. Czas interwencji:  2 godz.52min.

 

 

 

 

Źródło: straż malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe