Kronika strażacka. Działania na terenie powiatu malborskiego

  • 22.06.2020, 11:06
  • Źródło: Straż.gov
Kronika strażacka. Działania na terenie powiatu malborskiego

Podziel się:

Oceń:

Na terenie powiatu malborskiego w dniach od 15.06.2020 r. do 21.06.2020 r. zanotowano: 11 miejscowych zagrożeń, 2 pożary i 2 fałszywe alarmy. Od początku roku łącznie mieliśmy 377 działań strażackich.

W minionym tygodniu interwencje jednostek  PSP  i  OSP z terenu powiatu malborskiego dotyczyły: 4 wypadków drogowych, przypadku śniętych ryb, pomocy policji, zabezpieczenia dwóch kokonów z osami, zabezpieczenia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, gaszenia pożaru garażu i drzewa. Fałszywe alarmy dotyczyły konaru drzewa i zablokowanej windy.

 

Mitsubishi Pajero wpadł do rowu na DK 22 w Gnojewie

W środę 17.06.2020r. o godz. 18:16  malborska straż otrzymała zgłoszenie wypadku na DK 22w Gnojewie

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia samochód osobowy Mitsubishi Pajero znajdował się w przydrożnym rowie (droga prowadząca na budowę farmy wiatrowej). Kierujący pojazdem mężczyzna samodzielnie wydostał się z pojazdu. Kierowca doznał urazu brzucha. Patrol policji na miejscu prowadził czynności wyjaśniające okoliczności wypadku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe. Udzielono pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazano poszkodowanego ZRM, który zabrał ją do szpitala. Policji wprowadziła ruch wahadłowy i kierowała ruchem pojazdów na DK-22. W działaniach udział brały:  2 zastępy z JRG Malbork - 6 ratowników, 1 zastęp z OSP Miłoradz – 6 ratowników. Czas interwencji: 1 godz.  13 min.

Pożar garażu

W dniu 19.06.2020r. o godz. 01:59 straż dostała zgłoszenie o pożarze garażu przy ul. Sucharskiego w Malborku.

Po dojeździe zastępów strażaków do miejsca zdarzenia, zastano pożar garażu o konstrukcji murowanej, dach betonowy, pokrytą papą. Garaż objęty był w całości pożarem. W garażu znajdował się samochód osobowy.  Nie było osób poszkodowanych.

Strażacy natychmiast przystąpili do zabezpieczenia miejsce zdarzenia. Odłączyli zasilanie instalacji elektrycznej do budynku. Ratownicy w aparatach powietrznych podali jeden prądy wody  z szybkiego natarcia na palący się garaż. Ugaszono pożar. Przewietrzono obiekt. Wydobyto spalone auto na zewnątrz budynku. Dogaszono pozostałe elementy, które znajdowały się w garażu. Sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej obiekt. Otwarto sąsiadujący garaż, w którym doszło do zadymienia. Zrobiono otwór rewizyjny w celu kontroli pomieszczenia - brak zagrożenia. W działaniach udział brały:  2 zastępy z JRG Malbork - 6 ratowników. Czas interwencji: 1 godz.  51min.

 

Źródło: Straż.gov

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe