Zderzenie motocyklisty z samochodem

  • 15.06.2020, 09:41
  • Źródło: KPP Malbork
Zderzenie motocyklisty z samochodem

Podziel się:

Oceń:

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek 11 czerwca - w Boże Ciało na drodze krajowej nr 22. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 44-letni kierowca motocykla nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami najechał na samochód marki Renault Master, a następnie uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Audi. W wyniku tego zderzenia pasażerka motocykla trafiła do szpitala. Policjanci przypominają wszystkim kierowcom o przestrzeganiu przepisów drogowych.

W miniony czwartek o godzinie 12.35 oficer dyżurny malborskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Gnojewo. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 44-letni kierowca motocykla marki Kawasaki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami uderzył w lewy bok samochodu marki Renault Master, a następnie uderzył w lewy bok jadącego z naprzeciwka pojazdu marki Audi. Mundurowi przesłuchali świadków tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe.

Do szpitala została przewieziona 55-letnia pasażerka motocykla, która tego samego dnia go opuściła. Wraz z ładną pogodą na naszym drogach pojawiła się większa liczba motocykli. Jest to także czas, w którym dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie. Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie.

 

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe