POLICYJNE DZIAŁANIA "PIESZY"

  • 08.06.2020, 18:54
  • Źródło: KPP Malbork / podkom. Katarzyna Marczyk
POLICYJNE DZIAŁANIA "PIESZY"

Podziel się:

Oceń:

Jutro od wczesnych godzin porannych malborscy policjanci przeprowadzą działania „Pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

We wtorek (9 czerwca 2020 roku) policjanci z malborskiej komendy przeprowadzą działania „Pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe będą pod szczególnym nadzorem malborskich funkcjonariuszy. Policjantów spotkamy także w innych miejscach, w których najczęściej popełniane są wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo. Kierujący w rejonie przejść dla pieszych powinni zwolnić oraz zachować szczególną ostrożność. Pieszym przypominamy, że podczas korzystania z przejścia należy skupić się na bezpiecznym pokonaniu jezdni. Korzystanie z urządzeń elektronicznych, wchodzenie na jezdnię zza przeszkody lub bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przebieganie lub przechodzenie w miejscach zabronionych, to najczęstsze przyczyny wypadków z winy pieszych. Pieszy oraz rowerzysta nie jest chroniony karoserią. Skutki zderzenia z pojazdem mogą być tragiczne.

Apelujemy, aby podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych nieustannie się rozglądać i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Źródło: KPP Malbork / podkom. Katarzyna Marczyk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe