Zatrzymał złodzieja w czasie wolnym

  • 28.05.2020, 20:55
  • Źródło: KPP Malbork
Zatrzymał złodzieja w czasie wolnym

Podziel się:

Oceń:

Policjantem jest się przez cała dobę, w służbie i poza nią. Funkcjonariusz wydziału dochodzeniowo-śledczego malborskiej komendy dał temu przykład i w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowego skradziony towar powrócił do sklepu, a złodziej został ukarany mandatem.

W poniedziałek wieczorem policjant pracujący na co dzień w wydziale dochodzeniowo-śledczym malborskiej komendy, po służbie pojechał na zakupy do jednego z marketów na terenie miasta. Kiedy stał już przy kasie, zauważył mężczyznę znanego mu z pracy, jako sprawcę wcześniejszych kradzieży sklepowych. Uwagę funkcjonariusza zwróciło podejrzane zachowanie 19-latka, który trzymając jakieś przedmioty pod bluzą, szybko próbował wyjść ze sklepu.

Policjant natychmiast podszedł do mężczyzny i zapytał, co schował pod bluzą. Zaskoczony mężczyzna zaczął uciekać. Mundurowy ruszył za uciekinierem i po krótkim pościgu zatrzymał go na parkingu sklepowym. Okazało się, że 19-latek pod ubraniem i w plecaku, chował skradzione w sklepie artykuły spożywcze. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił o zaistniałym zdarzeniu dyżurnego malborskiej komendy, który na miejsce skierował patrol.

Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjanta, skradziony towar wrócił na sklepowe półki, a sprawca został ukarany mandatem karnym.

 

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe