Policjanci kontrolują działanie malborskiego targowiska

  • 12.05.2020, 21:08
  • Żródło: KPP Malbork
Policjanci kontrolują działanie malborskiego targowiska

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci, przy wsparciu innych służb mundurowych, nie ustają z działaniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. We wtorek od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze szczególnie skupili się na monitorowaniu targowiska miejskiego. W odpowiedzi na otrzymywane sygnały o rozluźnieniu społecznym w związku z luzowaniem przez rząd obostrzeń, mundurowi kontrolowali czy osoby znajdujące się na rynku przestrzegają przepisów w zakresie zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznego dystansu. Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii w Polsce nadal obowiązują wprowadzone ograniczenia. Za ich nieprzestrzeganie policjanci będą stanowczo reagować.

We wtorek od rana policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku prowadzili wzmożone działania kontrolne w okolicy malborskiego targowiska.  Rejon rynku patrolowali policjanci wraz z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Mundurowi sprawdzali czy sprzedawcy stosują się do obowiązujących ich wytycznych. Kontrolowano korzystanie z maseczek ochronnych i rękawiczek oraz czy kupcy posiadają środki do dezynfekcji rąk.   Funkcjonariusze rozmawiali zarówno z  klientami, jak i sprzedawcami  o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i konieczności stosowania się do przepisów sanitarnych.

Policja przypomina, że nadal obowiązują niżej wymienione, wprowadzone przez rząd, nakazy i zakazy, za których nierespektowanie mundurowi będą stosować sankcje karne:

- ograniczenie w przemieszczaniu się - obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), a także m.in. osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie,

- zakaz wychodzenia na ulicę dzieci i młodzieży do lat 13 bez opieki dorosłego,

- obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych – wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy. Obowiązek nie dotyczy m.in. dzieci do 4 lat, osób, które mają problemy z oddychaniem, osób poruszających się samochodem – jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą, osób przebywających w lesie,

- zakaz korzystania z placów zabaw, ogrodów zoologicznych, na terenach leśnych z miejsc biwakowania oraz wiat,

- zakaz zgromadzeń i imprez-obowiązuje całkowity zakaz wszelkich zgromadzeń, spotkań, zebrań oraz imprez.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie oraz o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe