Pożar Land Rovera i pomoc choremu. Z kroniki Straży Pożarnej

  • 12.05.2020, 16:49
  • Źródło: Gazeta Malborska
Pożar Land Rovera i pomoc choremu. Z kroniki Straży Pożarnej

Podziel się:

Oceń:

W minionym tygodniu - od 04.04.2020 r. do 11.05.2020 r. na terenie powiatu malborskiego zanotowano: 8 zagrożeń miejscowych, 4 pożary i jeden fałszywy alarm.

Interwencje jednostek PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego dotyczyły m.in.:

dwukrotnie informowania mieszkańców na temat koronowirusa, 2 x pomocy PRM (pomoc ratowniczo-medyczna), złamanego konaru, pobitego mężczyzny i 2 x plamy oleju.

Strażacy interweniowali przy pożarze : samochodu, śmieci, drzewa. Fałszywymy alarmem okazała się próba samobójcza

Pożar samochodu Land Rover

W dniu 06.05.2020r. o godz. 16:10 Straż otrzymała zgłoszenie o pożarze samochodu Land Rover w Malborku przy ul. Wincentego Pola. Po dojeździe zastępu GBA 2,5/16 z JRG Malbork do miejsca zdarzenia, zastano pożar samochodu osobowego marki Land Rover. Ogniem objęty był cały samochód. Pojazd znajdował się na drodze, brak było osób poszkodowanych. Właściciel pojazdu był na miejscu zdarzenia. Samochód wyposażony w instalacje LPG. Na miejsce zdarzenia przybył tez patrol policyjny.

Strażacy natychmiast podjęli działania, zabezpieczając miejsca zdarzenia. Podali jeden prąd piany ciężkiej(W-52) na źródło ognia, co pozwoliło ugasić pożaru. Zakręcono zawór zasilania LPG i przeszukano pojazd. Następnie przekazali samochód, objęty działaniem ratowniczo-gaśniczym, właścicielowi. W działaniach przez 40 min. udział brały zastęp z JRG Malbork z 4 ratownikami.

Pomoc mężczyźnie

W dniu 10.05.2020r. o godz. 08:02 straż otrzymała zgłoszenie dotyczące pomocy w zniesieniu poszkodowanego mężczyzny do karetki. Zdarzenie miało miejsce w Malborku przy ul. Dworcowej 14.

Strażacy z zastępu GBA i GLBARt po przyjeździe na miejsce zdarzenia podjęli działania wobec poszkodowanego mężczyzny, który znajdował się pod opieką ZRM (był przytomny, uraz kręgosłupa, duży ciężar ciała). Mężczyznę na noszach kubełkowych zniesiono z pierwszego piętra do karetki, a następnie zastęp GBA udał się do szpitala pomóc w transporcie poszkodowanego. W działaniach udział brał 3 zastęp z JRG Malbork z 7 ratownikami.

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe