Farma wiatrowa Pomerania na etapie transportu turbin

  • 11.05.2020, 20:47
  • Żródło: Gazeta Malborska
Farma wiatrowa Pomerania na etapie transportu turbin

Podziel się:

Oceń:

Na terenie gmin Dzierzgoń i Stary Targ trwa budowa jednej z największych farm wiatrowych w Polsce. Przed wykonawcami projektu bardzo ważny moment budowy – dostarczenie największych elementów konstrukcyjnych z portu w Gdyni.

Farma Wiatrowa Pomerania rozpoczyna kolejną fazę budowy. Jest ona związana z transportem elementów turbin wiatrowych na teren budowy farmy. Etap ten planowany jest na okres od 12 maja do około 22 sierpnia. Ładunki przewożone będą w godzinach nocnych, między północą a 4 rano. Transport będzie odbywał się poniższymi drogami:

Farma Wiatrowa Pomerania o mocy 94, będzie w stanie produkować energię przez cały rok dla około 75 tys. gospodarstw domowych. Na terenie farmy powstanie łącznie 29 turbin wiatrowych, 13 w gminie Dzierzgoń oraz 16 w gminie Stary Targ. Park ma rozpocząć działalność wiosną 2021 roku. Całkowity koszt projektu szacuje się na 127 mln euro.

Inwestorem nadzorującym realizację projektu Farmy Wiatrowej Pomerania jest litewska grupa energetyczna Ignitis Group, a generalnym wykonawcą firma CJR, odpowiedzialna za prace wykonywane na terenie budowy.

W razie pytań związanych z transportem, mieszkańcy mogą zgłaszać się do przedstawicieli Pomerania Wind Farm Sp. z o.o., za pośrednictwem numeru telefonu: 507-236-790.

Źródło: Gazeta Malborska

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe