Zamki w Malborku i Kwidzynie od 8 maja otwarte dla zwiedzających

  • 06.05.2020, 09:26
  • Źródło: Gazeta Malborska
Zamki w Malborku i Kwidzynie od 8 maja otwarte dla zwiedzających

Podziel się:

Oceń:

W najbliższą sobotę – 8 maja – planowane jest otwarcie dla Gości zamków w Malborku i Kwidzynie. W kolejnym tygodniu – 15 maja – nastąpi otwarcie zamku w Sztumie. Dyrekcja muzeów zaprasza Zwiedzających codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Dla każdego z zamków przygotowano inną ofertę, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo w każdym z obiektów. Goście w Malborku i Kwidzynie otrzymają audioprzewodniki, które są wyposażone w jednorazowe słuchawki, a całe urządzenia będą dezynfekowane po każdorazowym użyciu.

Na zamku w Malborku stworzono nową trasę, dotychczas niedostępną dla Zwiedzających z audioprzewodnikami: prowadzącą przez dziedzińce, tarasy Zamku Wysokiego oraz fosy głębokie. Prowadzimy przygotowania do bezpiecznego otwarcia wystaw.

Na zamku w Kwidzynie udostępniono zarówno dziedziniec, jak i wystawy we wnętrzach. Na zamku w Sztumie dla gości dostępny będzie dziedziniec. Zwiedzający wraz z biletem otrzymają informator dotyczący historii i architektury zamku.

Zachęcamy do zakupu biletów online: https://bilety.zamek.malbork.pl/. Dla gości, którzy nie skorzystają z możliwości zakupu biletów przez internet we wszystkich oddziałach dostępne będą kasy.

Goście w każdym z oddziałów otrzymywać będą maseczki ochronne. Muzeum zapewnia również płyn do dezynfekcji rąk. Szczegóły dotyczące wymogów bezpieczeństwa są uzgadniane z Państwową Inspekcją Sanitarną.

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe