Informacja Urzędu Miasta Malborka dla malborskich przedsiębiorców

  • 20.03.2020, 15:20
  • Żródło: 82-200.pl
Informacja Urzędu Miasta Malborka dla malborskich przedsiębiorców

Podziel się:

Oceń:

Jak nas poinformował Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz, na wniosek Prezydium Rady Malborka 18 marca br. odbyło się spotkanie z Burmistrzem Malborka Markiem Charzewskim, na którym ustalono formy pomocy samorządu dla malborskich przedsiębiorców. W ten sposób Malbork dołączył do miast, które jeszcze przed wdrożeniem rządowej "tarczy antykryzysowej" podjęły dodatkowe działania wspomagające firmy i utrzymanie miejsc pracy. Poniżej przedstawiamy pełną treść informacji.

"Szanowni Przedsiębiorcy Miasta Malborka! Pandemia koronawirusa dotyka wszystkich obywateli, szczególnie dotkliwe odczuwają ją przedsiębiorcy, wielu z nich stanęło wobec oblicza poważnego kryzysu, który będzie miał negatywny wpływ na ich działalność i gospodarkę krajową.

 
Rząd polski pracuje nad pakietem pomocowym dla firm i składa obietnice wsparcia - dotyczą one pakietu osłonowego dla przedsiębiorców między innymi poprzez ulgi w należnościach, w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS, poprawę płynności finansowej firm, instrumenty finansowe dla firm, w tym wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów, ochronę i wsparcie rynku pracy, rozwiązania dla firm zmuszonych do postojów.

Niezależnie od decyzji na szczeblu krajowym, Miasto Malbork, uwzględniając wniosek Rady Gospodarczej, wesprze również przedsiębiorców na szczeblu samorządowym. W ramach istniejących możliwości i kompetencji wprowadzone zostaną ulgi i ułatwienia, aby w jak największym stopniu ograniczyć gospodarcze skutki pandemii i chronić miejsca pracy w naszym mieście.

Wsparcie Miasta Malborka dla Przedsiębiorców:

• Odroczenie lub rozłożenie na raty na wniosek Przedsiębiorcy płatności podatków lokalnych - od nieruchomości i od środków transportu - za okres od marca do maja 2020 r. włącznie. Będzie też możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych.

W tym celu należy przesłać skan podania z prośbą o odroczenie płatności podatku wraz ze skanem wniosku z pełnymi danymi firmy na adres mailowy: [email protected] Wniosek znajdą Państwo na stronie: www.bip.malbork.pl w zakładce „Jak załatwić sprawę w urzędzie” → Wydział Finansowo Budżetowy → Umorzenia, odroczenia, rozłożenia na raty zaległości podatkowych.

• Przedsiębiorcy, którzy zamknęli lokale i całkowicie zawiesili działalność, zostaną zwolnieni z czynszu do czasu wznowienia działalności - ulga ta nie zwalnia ich od uiszczania opłat za media, jak ogrzewanie, woda, ścieki i odpady komunalne.

W przypadku lokali użytkowych, których najemcy nadal prowadzą działalność, ale zaistniała sytuacja wpłynęła na spadek ich obrotów, będą mogli złożyć wniosek o zastosowanie ulgi w czynszu.

Przedsiębiorcy wynajmujący lokale gminne, którzy ze względu na sytuację musieli zawiesić działalność, będą zwolnieni z czynszów za ten okres.

Wszelkich informacji związanych ze wsparciem dla Przedsiębiorców udziela Zbigniew Charmułowicz, tel. 885-689-993.

Burmistrz Miasta Malborka
Marek Charzewski"
 
źródło: 82-200.pl
Źródło: 82-200.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe