Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu pod znakiem „koronawirusa”

  • 20.03.2020, 14:11
  • Robert Lijka
Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu pod znakiem „koronawirusa” R. Lijka

Podziel się:

Oceń:

W dniu 20 marca odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Malborskiego. Została zwołana głównie z uwagi na sytuację zagrożenia epidemicznego.

Sytuację w kraju, województwie i powiecie malborskim referował zebranym 14 radnym (nieobecnych siedmioro) Stanisław Chabel, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym.

W naszym powiecie w kwarantannie domowej wg stanu na 20 marca pozostaje 11 osób, a 69 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Z kolei, jak podała Stanisława Sosnowska, wicedyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku, w kwarantannie przebywał też pacjent, który 29 lutego podróżował autobusem z Niemiec do Polski z „pacjentem zero”, czyli z 66-letnim mieszkańcem Cybinki z woj. lubuskiego, u którego – jako pierwszego w Polsce – stwierdzono zarażenie koronawirusem, czyli chorobę COVID-19. Mieszkaniec naszego powiatu po odbyciu 14-dniowej kwarantanny został poddany testowi, którego wynik był na szczęście negatywny.

Podczas sesji zachowano szczególne środki ostrożności – zebranym zapewniono środki ochrony osobistej. Przy okazji radni podjęli najpilniejsze uchwały – te najistotniejsze – jak się wyraził obecny na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu starosta malborski Mirosław Czapla.

Opr. red.

Robert Lijka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe