A ceny rosną, rosną, rosną...: Parking przy Dworcu PKP

  • 26.02.2020, 11:07
  • Żródło: Gazeta Malborska
A ceny rosną, rosną, rosną...: Parking przy Dworcu PKP R.Lijka

Podziel się:

Oceń:

Sporo emocji wzbudził w ostatnim czasie cennik parkingu przy ulicy Dworcowej. Wzbudził ponieważ ceny znacząco wzrosły. A jak ceny wzrosły to i emocje wzrosły. Szczególnie te negatywne.

Wzrosty cen w ostatnim czasie są pewną stałą. Pomimo, że inflacja jest nieszczególnie wysoka, to jednak podwyżki cen są odczuwalne. Ale co innego gdy ceny są regulowane za pomocą praw rynkowych, a co innego gdy wpływ na nie ma samorząd. Za wzrost cen na tym parkingu odpowiedzialna jest konkretna osoba.

Parking przy ulicy Dworcowej oraz parking przy ulicy Kościuszki w zeszłym roku od końca kwietnia był prowadzony przez prywatnego przedsiębiorcę z Gdyni. Wygrał on przetarg. Przetarg określał dzierżawcę do końca roku 2019. Zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta Malborka z 2008 roku Burmistrz Miasta Malborka ma możliwość przedłużyć dzierżawę w trybie bezprzetargowym na okres do 3 lat, jeśli nieruchomość i strony umowy pozostają te same. Dokładnie przepis ten brzmi: „Zawarcie umowy dzierżawy lub najmu na czas dłuższy niż 3 lata, lub na czas nieoznaczony, oraz gdy po umowie zawartej na czas oznaczony do 3 lat strony zawierają kolejne umowy, których przedmiotem jest ta sama nieruchomość, może nastąpić z uwagi na interes społeczny, gospodarczy, prawny gminy lub dzierżawcy bądź najemcy.” Burmistrz z tej możliwości skorzystał. Umowy na 2 w/w parkingi podpisano na następne 3 lata. Zmieniły się jednakże warunki tych umów.

Zmianie uległy granice cen jakie dzierżawca na tych parkingach może stosować.(...)

Adam Ilarz

 

Dalszą część artykułu możecie Państwo przeczytać w najnowszym numerze "Gazety Malborskiej" (nr 9/2020). JUŻ W SPRZEDAŻY!

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe