Cykl wykładów dla miłośników lokalnej przeszłości

  • 19.02.2020, 08:45
  • Żródło: Gazeta Malborska

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza miłośników lokalnej przeszłości na cykl wykładów, poświęconych danym zbiorom zamkowym, które będą odbywały się co dwa miesiące w Ośrodku Konferencyjnym Karwan.

Pierwszy z nich zostanie wygłoszony 26 lutego. Tematem wykładu będą widoki miast i architektury, które gromadzono w malborskiej warowni od czasów jej romantycznej restauracji. W przeważającej mierze ich ikonografia dotyczyła pokrzyżackiego zamku i rejestrowała jego przemiany architektoniczne. Były to prace różnych autorów, nierzadko utalentowanych artystów wykonane w wielu technikach graficznych i rysunkowych. Miały wartość dokumentarną, poznawczą, będąc świadectwem czasu, w którym powstały. Czasem na plan pierwszy poza warstwę obrazową wysuwały się pierwiastki czysto artystyczne, w których ważną rolę odgrywały aspekty estetyczne i malowniczość kompozycji.
Prelegentką będzie Justyna Lijka, z wykształcenia historyk sztuki, a na co dzień Opiekun Kolekcji Rycin w malborskiej placówce.
Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej ciekawych wiadomości przeczytasz w najnowszym wydaniu "Gazety Malborskiej" nr 8/2020

JUŻ W SPRZEDAŻY!!!

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe