Przejścia dla pieszych

  • 19.02.2020, 08:41
  • Źródło: Gazeta Malborska
Przejścia dla pieszych J. Lijka

Podziel się:

Oceń:

W naszym mieście mamy kilka przejść dla pieszych, które wzbudzają szczególne zainteresowanie i/lub kontrowersje. Wynika to stąd, iż zasady ich działania nie są powszechnie znane lub przejścia te nie zapewniają bezpieczeństwa użytkownikom ruchu drogowego na odpowiednim poziomie.

Jednym z takich miejsc na mapie Malborka jest dwuetapowe przejście dla pieszych w samym centrum – skrzyżowanie ulicy Sikorskiego (droga wojewódzka 515) z drogą krajową 55. Dużo zastrzeżeń budzi tutaj synchronizacja świetlna na obu etapach. Pieszy pokonując jeden etap - po odpowiednim odczekaniu na zielone światło - często przed drugim etapem musi powtórzyć to oczekiwanie. Sprawę tę zgłaszała radna Krystyna Keńska. Do sprawy odniósł się Karol Markowski Zastępca Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: „(…)otrzymane zgłoszenie zostało przeanalizowane.

Adam Ilarz

 

Dalszą część powyższego artykułu i inne ciekawe artykuły przeczytasz w papierowym wydaniu "Gazety Malborskiej" nr 8/2020/

JUŻ W SPRZEDAŻY!!!

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kromka
Kromka 07.03.2020, 18:43
Malbork juz od dawna ma nieodpowiedzialne, glupie zarzadzanie.
lehiaszajs
lehiaszajs 19.02.2020, 09:40
To lepiej żeby samochody czekały dwie zmiany bo ludziom nie chce się zaczekać kilka minut?

Pozostałe