Problemy z segregacją - Wracamy do śmieci

  • 05.02.2020, 11:44 (aktualizacja 05.02.2020, 11:51)
  • Żródło: Gazeta Malborska
Problemy z segregacją - Wracamy do śmieci R. Lijka

Podziel się:

Oceń:

Skontaktował się z nami malborczyk z gryzącym go problemem.

Sądzę, że sprawa obowiązkowej segregacji śmieci stwarza sporo problemów.

Mieszkam sam i do końca ubiegłego roku nie robiłem selekcji; wolałem płacić więcej, czyli 25 zł. W styczniu podpisałem nową umowę, otrzymałem worki w zacząłem uczyć się co do którego worka włożyć. To nie jest proste, ale do pokonania. Niepokoją mnie jednak inne sprawy.

Na harmonogramie wywozu odpadów z ulic z zabudowaniami jednorodzinnymi jest napisane, że worki do segregacji należy wystawiać przed wejściem do posesji przeddzień albo w dniu wywozu do godziny 6.00; powinny być pełne i zabezpieczone. Mam pytanie. Co mają robić osoby mieszkające samotnie, które nie są w stanie zapełnić worków? Plastiki i odpady biodegradowalne są wywożone co 2 tygodnie, szkło i makulatura co miesiąc. Mnie napełnienie tych worków zajmie dwa miesiące albo więcej. Ile trzeba mieć naczyń szklanych, żeby ułożyć je tam do pełna? Może w dużej rodzinie nie jest to problemem, ale u mnie tak. W dostarczonej paczce nie znalazłem grafitowych worków do odpadów zmieszanych. Ale po dłuższym zastanowieniu zrozumiałem, że jest to kubeł stojący przed domem. Jak do niego wyrzucać te śmiecie? Dawniej wkładałem je do torby i w miarę potrzeb wynosiłem z domu. Czy teraz mogę robić to tak samo?

Zastanawiam się też, gdzie mam tak długo trzymać te worki? Może w garażu? A nie wszystkie po takim czasie będą ładnie pachniały, a to może przyciągnąć różne stworzonka. Czy mogę prosić o wyjaśnienie moich problemów? Słyszałem o spotkaniu w tej sprawie w Urzędzie Miasta, ale nie mogłem przyjść.

Z poważaniem. Senior z Malborka”.

 

Spisała Joanna Pawłowska

WIĘCEJ O SEGREGACJI ŚMIECI przeczytasz w najnowszym wydaniu "Gazety Malborskiej" (nr 6/2020). JUŻ W SPRZEDAŻY!

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe