Słowo na niedzielę 09.02.2020

  • 05.02.2020, 11:37
  • Źródło: Brat Krzysztof Łaszuk

Podziel się:

Oceń:

Podczas każdej Mszy św. dokonuje się to, co wydarzyło się przed dwoma tysiącami na Kalwarii. Jezus naprawdę za nas umiera i zmartwychwstaje. Bóg nas kocha, abyśmy my kochali innych.
W pierwszym czytaniu z Księgi Proroka Izajasza 58, 7-10 poznamy orędzie Boże, wzywające gorąco do miłosierdzia dla potrzebujących. Bezdomni tułacze, głodni, nadzy zasługują na naszą pomoc. Światło, które wschodzi jak łuna rozkwita dobrymi uczynkami. Czy nie jestem obojętny na potrzeby ubogich?
Fragment Pierwszego Listu do Koryntian 2,1-5 charakteryzuje zamiary i cele, z jakimi Paweł przybył do ich miasta. Apostoł chciał tylko jedno dać Koryntianom. Pragnął im głosić Chrystusa Ukrzyżowanego. Czy w swoim życiu szukam tylko chwały Boga?
Światło jako symbol dobrych uczynków, które szerzą chwałę Bożą, stanowi element łączący tekst Izajasza z Ewangelią św. Mateusza 5, 13-16. Mateusz mówi o zadaniach uczniów Jezusa - "wy jesteście światłem świata, wy jesteście solą ziemi". Całe życie chrześcijanina ma być widoczne dla ludzi. Dobre czyny powinny doprowadzić ludzi do chwalenia Ojca, który jest w niebie. Być solą ziemi i światłem to zadanie, jakie ustanawia przed nami niedzielna Ewangelia. Tylko bliska relacja z Jezusem Eucharystycznym może nas uzdolnić do wypełnienia tego zadania, a tym samym do bycia autentycznym świadkiem Chrystusa.  Czy jestem czytelnym znakiem obecności Boga w świecie?
"Wschodzi w ciemnościach jak światło dla prawych". Psalm 112.
br.k.ł.
Źródło: Brat Krzysztof Łaszuk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe