Gupa SPEED przeprowadziła działania na terenie powiatu malborskiego

  • 27.01.2020, 20:27
  • Żródło: KWP Gdańsk
Gupa SPEED przeprowadziła działania na terenie powiatu malborskiego Policja

Podziel się:

Oceń:

W sobotę 25 stycznia, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na terenie Malborka. Funkcjonariusze z Malborka oraz jednostek ościennych przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg powiatu malborskiego. Policjanci skontrolowali 39 kierowców. Ujawniono 41 wykroczeń. W jednym przypadku przyczyną zatrzymania do kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za kierownicą może usiąść po upływie trzech miesięcy.

W sobotę 25 stycznia, policjanci należący do grupy SPEED pojawili się na terenie Malborka. Funkcjonariusze z Malborka, Tczewa, Sztumu, Starogardu Gdańskiego oraz Nowego Dworu Gdańskiego przez kilka godzin czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg powiatu malborskiego. Policjanci skontrolowali 39 kierowców. Ujawniono 41 wykroczeń. W jednym przypadku przyczyną zatrzymania do kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za kierownicą może usiąść po upływie trzech miesięcy.

Podczas działań wykorzystano pojazdy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Funkcjonariusze przeprowadzali także kontrole statyczne, wykorzystując taktykę kaskadowego pomiaru prędkości. Niestety wielu kierowców po minięciu patrolu Policji przyspiesza, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że na pomorskich drogach panują trudne warunki. Należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać, że niskie temperatury, wilgoć oraz wcześnie zapadający zmrok, nie sprzyjają bezpieczeństwu. Podobne działania będą przeprowadzane na terenie całego województwa.

 

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe