Nasze sprawy

  • 21.01.2020, 10:18
  • Żródło: Gazeta Malborska
Nasze sprawy

Podziel się:

Oceń:

Coraz częściej kontaktują się z nami Czytelnicy Gazety Malborskiej dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, przekazując nam swoje problemy lub prosząc o interwencje. Jest nam z tego powodu bardzo miło. Staramy się solidnie wywiązać z tych obowiązków. Zapraszamy, zawsze będziemy starali się pomóc.

Parkomat „połyka” pieniądze

W ubiegłym tygodniu skontaktował się z nami mieszkaniec Malborka prosząc o zajęcie się sprawą parkingów.

- Przeczytałem w internecie informację, że Urząd Miasta prawdopodobnie ponownie wydzierżawi miejskie parkingi przy dworcu PKP, na zapleczu ul. Kościuszki oraz w Kałdowie. W dwóch pierwszych przypadkach może dojść do tego w drodze bezprzetargowej, czyli będzie to przedłużenie umowy. Chciałbym dowiedzieć się, czy w ciągu całego ubiegłego roku urzędnik odpowiedzialny za parkingi sprawdzał, czy firma wynajmująca prowadzi go uczciwie. Zdarzyła mi się taka sytuacja (...).

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJNOWSZYM WYDANIU "Gazety Malborskiej", które ukaże się w sprzedaży 22 stycznia!

 

Segregacja śmieci bez worków

Kolejny problem zgłosił samotny mieszkaniec domku jednorodzinnego. W czasie wprowadzenia nieobowiązkowej segregacji śmieci podjął decyzję, że będzie płacił wyższą opłatę za wywóz a także segregację, ponieważ „samotnikowi” nie opłaca się rozdzielać małej ilości odpadów do poszczególnych worków. Wszystkie śmiecie wkładał do jednego worka. A worki też są plastikowe, więc należy ograniczać ich zużycie - zauważył. Aż tu nagle malborczyk dowiedział się, że od stycznia tego roku obowiązuje selekcja odpadów(...).

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJNOWSZYM WYDANIU "Gazety Malborskiej", które ukaże się w sprzedaży 22 stycznia!

 

Koniarze górą

Czytelniczka z Wielbarka zauważyła przemieszczających się po ulicy jeźdźców.

- Jadąc w sobotnie przedpołudnie, ulicą Sprzymierzonych w stronę miasta – około godziny 10,30, zamarłam ze zdumienia. Z przeciwległego pasa na jezdni, przed zakrętem, na chodnik wjechało troje konnych(...).

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W NAJNOWSZYM WYDANIU "Gazety Malborskiej", które ukaże się w sprzedaży 22 stycznia!

 

Zebrała i opracował Joanna Pawłowska

Fot. R. Lijka

 

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe