Wielki Finał WOŚP w Malborku

  • 13.01.2020, 11:49 (aktualizacja 13.01.2020, 12:14)
  • Źródło: Gazeta Malborska
Wielki Finał WOŚP w Malborku J. Lijka Finał WOŚP w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku

Podziel się:

Oceń:

12 stycznia w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku było gwarno i kolorowo. Przybyli licznie dorośli i dzieci po raz kolejny udowodnili swoje duże wsparcie dla WOŚP.

Nie zabrakło atrakcji znanych z poprzednich lat. Były występy uczniów malborskich szkół podstawowych nr: 1, 2, 5, 6 i 9 oraz dzieci z Przedszkola nr 5. Na scenie zaprezentowały się także: zespół taneczny Bursztynki, grupa taneczna Fire Squad, Zespół Pieśni i Tańca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego „Malbork”, Ania Kosarzecka.

Oczywiście nie zabrakło licznych licytacji, m.in. za 400 zł został wylicytowany „pojedynek z burmistrzem” na lotki i kręgle, a potem wspólną kolację.

Rodzice w ramach WOŚP-owego kiermaszu w „piątce” przygotowali m.in. ciasta własnego wyrobu, nie zabrakło też wyrobów rękodzielniczych. Były i inne atrakcje, jak chociażby plecenie warkoczy, czy „fotobudka”.

Finał WOŚP 12 stycznia w Malborku trwał cały dzień i w różnych częściach miasta można było natknąć się na inne atrakcje. W ramach wspólnego grania WOŚP na lodowisku przy ul. Mickiewicza zmagali się hokeiści regionalnej ligi amatorów. Na parkingu przy Muzeum Miasta Malborka po raz kolejny zaś zorganizowano offroadowe miasteczko.

Ponad 150 wolontariuszy na ulicach Malborka zbierało datki do puszek, między nimi zalazł się burmistrz Marek Charzewski. Do niedzieli 12 sycznia zebrano 139 879,62 zł.

Ostatnim akcentem niedzielnego Finału WOŚP był występ na Placu Jagiellończyka grupy Nephilim z pokazem fireshow „Światełko do nieba”.

Opr. red., fot. R. i J. Lijka

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z NASZEJ FOTORELACJI i inne ciekawe artykuły zobaczysz i przeczytasz w najnowszym wydaniu "Gazety Malborskiej", która ukaże się w sprzedaży 15 stycznia br.

Źródło: Gazeta Malborska

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe