Pytamy Samorządowców: Co należy zrobić w roku 2020?

  • 10.01.2020, 08:31 (aktualizacja 10.01.2020, 09:06)
  • Źródło: Gazeta Malborska
Pytamy Samorządowców: Co należy zrobić w roku 2020? AG Agnieszka Grzegorzewska

Podziel się:

Oceń:

Co udało im się w ubiegłym roku zrobić dobrego dla miasta i powiatu? Co należy zrobić w roku 2020? Odpowiada: Agnieszka Grzegorzewska Rada Powiatu Malborskiego

Pracowałam aktywnie w pracach komisji oraz na sesjach, brałam udział w dyskusjach. Jeżeli chodzi o przyszły rok to mam nadzieję, że uda się wykonać zaplanowany budżet oraz zakończyć remont naszego malborskiego basenu w terminie. 

 

Jako radna jestem zobligowana do pracy w komisji stałej. Zaangażowałam się do pracy w Komisji Gospodarki, Budżetu oraz Komisji Polityki Prorodzinnej, Społecznej i Ochrony Zdrowia. Dodatkowo weszłam w skład komisji doraźnej tj. Komisji Statutowo-Regulaminowej. Pracuję także w komisji działającej przy Staroście tj. w komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Złożyłam interpelację dotyczącą funkcjonowania basenu w zespole szkół. Pytałam o liczby świadczeniobiorców objętych opieką przez lekarzy pediatrów w Malborku. Jak wiemy jest problem z opieką lekarską dla naszych najmłodszych mieszkańców, niestety ani Burmistrz ani Starosta nie udzielili mi odpowiedzi na moje pytanie.

Praca w Radzie Powiatu różni się od pracy w Radzie Miasta przede wszystkim ilością obowiązków. Gdy byłam radną miejską poświęcałam dużo więcej czasu w pracy w komisjach ze względu na ich częstotliwość. Sesja Rady Powiatu trwa często niewiele ponad godzinę a nawet krócej, tymczasem  sesje Rady Miasta trwały często wiele godzin z uwagi na dyskusje radnych, ale przede wszystkim z powodu dużo większej ilości pracy, jaką ma gmina w porównaniu do powiatu. Dlatego zdecydowałam się mocniej zaangażować w działalność samorządową i uczestniczę w posiedzeniach komisji oraz sesjach rady w naszym mieście.

 

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec z powiatu.
Mieszkaniec z powiatu. 10.01.2020, 10:16
Pomyślności w pracy społecznej, Pani Agnieszko.

Pozostałe