Kultura Cyfrowa Prezent dla miłośników Miasta

  • 09.01.2020, 10:37
  • Źródło: Gazeta Malborska
Kultura Cyfrowa Prezent dla miłośników Miasta

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Miasta Malbork zdigitalizowało ponad 400 historycznych zdjęć naszego miasta, które można znaleźć w Internecie, wpisując do wyszukiwarki: www.marienburg.malbork.pl. Jest to efekt realizacji projektu "Marienburg/Malbork - utrwalenie dziedzictwa kulturowego miasta". Jego głównym celem jest zabezpieczenie i digitalizacja fotografii i diapozytywów przekazanych przez Heimatkreis Archiv z Hamburga.

Tutaj należąsię słowa podziękowania panu Bodo Rueckertowi z Kolonii - przewodniczącemu związku byłych mieszkańców niwmieckiego Marienburga, który zadecydował o przekazaniu całego zbioru hamburskiego Archiwum na rzecz naszego miasta. To, co zobaczymy w Internecie zostało podzielone na 3 części:

-fotografie miasta do 1945 r.

-zniszczenia wojenne w 1945 r. (i późniejsze!)

-okres PRL-u (fotografie cz.- białe i kolorowe) do 1988 r.

Realizacja projektu digitalizacji była możliwa dzięki finansowej dotacji w wys. 40 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Najstarsze fotografie są datowane na 1890 r. a najmłodsze pochodzą z końca lat 80-tych. Na prezentowanych zdjęciach zobaczymy nieistniejące już ulice, budynki, place i mosty. Właścicielem całego zbioru starych zdjęć jest Muzeum Miasta a każde z nich jest zaopatrzone w logo Muzeum. Zapraszam do odwiedzenia witryny pod podanym wyżej adresem.

 

Marek Dziedzic

Fot. MMM

Źródło: Gazeta Malborska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe