„Dar Pomorza” wraca do Gdyni

  • 20.12.2019, 07:41
  • Źródło: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku
„Dar Pomorza” wraca do Gdyni Paweł Jóźwiak/ Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Podziel się:

Oceń:

20 grudnia „Dar Pomorza” - gdyński oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, legendarna „Biała Fregata” wraca do Gdyni z miesięcznego remontu w Gdańskiej Stoczni „Remontowa”.

W trakcie remontu jednostki, który rozpoczął się 18 listopada został oczyszczony, wypiaskowany i na nowo pomalowany kadłub, dokładnie sprawdzony został też stan blach, zwłaszcza w części podwodnej. Inspekcję oraz konserwację przeszły dwa z trzech masztów fregaty wraz z elementami takielunku stałego i ruchomego. Ponadto odnowione i pomalowane zostały ornamenty na dziobie i rufie, zainstalowany został nowy system monitoringu oraz sygnalizacji pożarowej. Renowację przeszły również elementy mechaniczne, m.in. pompy i kabestan.

- Remont naszego żaglowca trwał trochę dłużej niż się spodziewaliśmy, ale mamy pewność, że wszystkie prace zostały wykonane niezwykle starannie – mówi dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w  Gdańsku, dr Robert Domżał. Cieszymy się też, że na Gwiazdkę „Dar Pomorza” wraca do macierzystego portu, a na ferie od 13 stycznia zapraszamy na statek zwiedzających!

 

Źródło: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe