"Cygański tost" - Janusz Moździerz

  • 01.12.2019, 19:33
  • Źródło: Novaeres
"Cygański tost" - Janusz Moździerz

Podziel się:

Oceń:

Małe państwo, wielka polityczna gra. Były komandos, charyzmatyczny biznesmen z cygańską przeszłością, zamach nabprezydenta i tajemnicze zadanie. Malborski autor Janusz Moździerz powraca z pełną akcji, trzymającą w napięciu powieścią sensacyjną "Cygański tost".

Były komandos, Ludwik G., otrzymuje od swojego szefa ostatnie zadanie, nim ten ginie razem z prezydentem w podejrzanej katastrofie kolejowej. Podejmuje się wykonania go, chociaż wie, że wiele ryzykuje. W grę wchodzi jednak zapewnienie bezpieczeństwa ukochanym kobietom zmarłego przyjaciela. Ludwikowi G. sekunduje charyzmatyczny biznesmen o cygańskiej przeszłości, który z zadziwiającą sprawnością porusza się po meandrach współczesnego świata biznesu. Misterna intryga, uknuta przez nowego kandydata na głowę państwa, szybko zmienia się w pełną napięcia, polityczną grę. Kto wyjdzie z niej zwycięsko?

Janusz Moździerz, mieszkaniec Malborka, prozaik, poeta i satyryk. Laureat konkursu Wydawnictwa „Iskry” na prozę współczesną. Publikował w „Tygodniku Kulturalnym” i kwartalnikach: „Akcent”, „Autograf”, „Tygiel”, „Topos”, „Prowincja” oraz Almanachu Literackim „Iskier”. Regularnie pisze felietony
w „Dzienniku Malborskim”. Wydał arkusz poetycki „Szare tatuaże”, zbiory opowiadań: „Krzyk kani”, „Konik polny”, „Dzikie trawy”, „Cofka”, oraz powieści *„Klątwa bursztynowej komnaty”* i *„Kryptonim Ważka”*.
 
____________________________________

 

Rodzaj literatury: Sensacja
Wydawca: Novae Res, 2019
Format: 121x195, skrzydełka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 214
ISBN: 978-83-8147-567-9

Źródło: Novaeres

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe