Rozmowa z Radosławem Rabendą, prezesem „Pomezanii Malbork”

  • 22.11.2019, 08:00
  • RL
Rozmowa z Radosławem Rabendą, prezesem „Pomezanii Malbork” facebook/Pomezania Malbork

Podziel się:

Podsumowanie rundy jesiennej

Klub od czerwca przyjął nową strategię, adekwatną do sytuacji kadrowej i finansowej, jak wiadomo oczekiwania lokalnej społeczności zawsze są większe i czasem spada krytyka na wyniki. Czy uważa Pan, że obecna strategia przynosi oczekiwany efekt a sam wizerunek klubu ulega poprawie?
Uważam, że obecna strategia klubu to bardzo dobra droga, która powinna zaowocować w ciągu kilku najbliższych lat lepszymi wynikami sportowymi. Jeśli chodzi o wizerunek Klubu to zdecydowanie ulega on poprawie. Spotykamy się z wieloma pozytywnymi komentarzami ale też nie brakuje krytyki, którą też szanujemy o ile jest konstruktywna i uzasadniona.

Jak z perspektywy prezesa ocenić można rundę jesienną w wykonaniu zespołu Pomezanii zarówno tej seniorskiej jak i grup młodzieżowych?
Seniorzy zgodnie z oczekiwaniami są w czołówce ligii chociaż wydaje się, że w tej chwili Zblewo i Chojniczanka to główni faworyci do awansu. Wprowadzamy do zespołu sukcesywnie bardzo młodych piłkarzy zgodnie z planem jaki założyliśmy. To przekłada się momentami na słabsze wyniki ale są też mecze, w których nasza młodzież wypada bardzo dobrze. Z mojej perspektywy wygląda to dobrze. Drużyny juniorskie osiągają coraz lepsze rezultaty i dobrze radzą sobie w ligach wojewódzkich. Trzymam za wszystkich kciuki!
Czy w rundzie jesiennej można mówić o odkryciu? Czy któryś z zawodników zasłużył na specjalnie wyróżnienie mimo, że piłka nożna jest grą zespołową?
Nie chciałbym wyróżniać kogokolwiek w specjalny sposób ale nie da się przejść obok dobrej postawy naszych młodych wychowanków. Mateusz Latkiewicz, Konrad Nędza oraz Krystian Sobczyński coraz pewniej poczynają sobie w drużynie seniorów a nie zapominajmy też, że są głównymi postaciami w swojej grupie młodzieżowej czyli drużynie Juniora Młodszego, która obecnie zajmuje pierwsze miejsce w swojej lidze i liczymy na ich awans do Ligii Pomorskiej.
Jak przedstawiają się ruchy transferowe klubu? Czy kibice zobaczą wiosną jakieś nowe twarze w zespole czy raczej skupiamy się na tym aby drużyna nie traciła kluczowych zawodników z obecnej kadry.
Skupiamy się na utrzymaniu kadry, być może będzie kilka zmian ale jeszcze za wcześniej żeby mówić o konkretach. Na pewno kolejni młodzi zawodnicy będą sukcesywnie dołączali do drużyny seniorów. To nasze główne założenie.
Analizując sytuację ligową, chyba już dziś można stwierdzić, że Pomezania jest groźna dla wszystkich i powinna ukończyć sezon w górnej części tabeli. Myśli Pan, że Malbork stać by w kolejnych latach poważnie powalczyć o IV ligę?
Mamy dobry zespół, który stać na wygraną w każdym meczu. Tak jak niejednokrotnie deklarował nasz trener w każdym spotkaniu gramy o 3 pkt i to się nie zmienia. W obecnej sytuacji finansowej możemy jedynie skupić się na ogrywaniu młodzieży. Mamy duży potencjał jeśli chodzi o piłkarzy i zainteresowanie treningami piłki nożnej. To trzeba wykorzystać. Jeśli nadal będziemy konsekwentnie rozwijać szkółkę to w perspektywie kilku lat awans wywalczymy. Głęboko w to wierzę.
Jakie klub ma plany na przyszłość związane z grupami młodzieżowymi? Wiemy, że poziom sportowy znacznie się podnosi, a Klub stara się o srebrną gwiazdkę Certyfikowanych Szkółek PZPN.
Grupy młodzieżowe ciągle podnoszą swój poziom i widać to po wynikach ligowych. Naszym planem jest położenie jeszcze większego nacisku i skupienie się na tym aspekcie. Chcemy podnosić poziom szkolenia poprzez zabezpieczenie odpowiedniej ilości jednostek treningowych jak i trenerów i opiekunów podczas treningów. Mamy trenerów z odpowiednimi kwalifikacjami, korzystamy ze świetnych obiektów dzięki współpracy z OSiR Malbork. To są idealne warunki do rozwoju. Mamy duże szanse na otrzymanie srebrnej gwiazdki w programie certyfikacji PZPN. To kolejny krok w naszym rozwoju i to bardzo znaczący.
Jak wyglądają finanse klubu? Czy jest jakaś szansa na pozyskanie nowych sponsorów?
Zarząd klubu przygotował nową ofertę dla potencjalnych sponsorów. Chcemy z tym wyjść do firm z Malborka i okolic. Finanse klubu są stabilne na ten moment.
Dziękuję za rozmowę,

RL

RL

Pozostałe